Op. Dr. Hüseyin Güner

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Hüseyin Güner 1967 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. 1978 yılında Özel Yayla ilkokulu, 1985 yılında Ted Zonguldak kolejinden mezun oldu. Doktor olmaya ilkokul 1. sınıfta karar verdi. 1985-1991 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde, tıp eğitimini tamamladı. 1991-1997 yılları arasında Haydarpaşa Numune, eğitim ve araştırma hastanesinde plastik cerrahi ihtisasını bitirdi. Aynı tarihler arasında İstanbul Amerikan Hastanesinde Prof. Dr. Ayhan Gülgönen’in yanında el ve mikro cerrahi eğitimini tamamladı.

Uzmanlığını tamamladıktan sonra, 6 ay süre ile ONEP Estetik Plastik Cerrahi kliniğinde, estetik cerrahi fellowship olarak çalışmıştı. Devam eden yıllarda her sene Amerika Birleşik Devletlerine giderek estetik cerrahi alanında sayısız toplantı, kurs ve workshoplara katıldı. Özellikle yüz, burun, vücut şekillendirme estetiği ve estetik cerrahide lazer teknolojileri ile ilgili üst eğitimini Amerika Birleşik Devletlerinde tamamladı.

Op.Dr.Hüseyin Güner, 1998 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde başlattığı muayenehanecilik hayatına 2005 yılında Nişantaşı’nda kurduğu güzellik merkezini ekleyerek devam etti. Yoğun çalışan her iki klinikteki iş temposu ekibe diğer plastik cerrahların katılımıyla daha da arttı. Ekip çalışmasının hastalara daha faydalı olduğuna inanan Op. Dr. Hüseyin Güner 2009 da "Nişantaşı Superplast Estetik Cerrahi Merkezi"ni kurdu. Beş plastik cerrah, 2 anestezi uzmanı, 2 göz hastalıkları, 2 diş hekimi 1 pratisyen hekim olmak üzere birçok çalışanı olan dal merkezi başta Estetik Cerrahi olmak üzere, İleri Lazer Uygulamaları, Lazer Lipoliz, Lazer Yüz Gençleştirme, Medikal Estetik Uygulamaları, Estetik Saç Tedavileri, Göz Estetiği konularında hizmet verdi. 2017 yılında "Superplast Estetik Cerrahi" isim değişikliğine giderek Dr. "Hüseyin Güner Estetik Cerrahi Merkezi" olarak hizmete devam etmektedir.

Op. Dr. Hüseyin Güner Lazer Lipoliz, Smart Lipo (smartlipo), Slim Lipo (slimlipo), Ultrasonic Lipoliz gibi bölgesel incelme yöntemlerini Türkiye’ye tanıtan isimdir. Op. Dr. Hüseyin Güner 3 Boyutlu Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, Lazer Destekli Burun Ameliyatları ve Lazer Blefaroplasti tedavilerine birçok yenilik katan daha kolay ve güvenli yapan kişi olarak tüm dünyada anılmaktadır. Birçok yabancı doktor kliniğini ziyaret ederek Op. Dr. Hüseyin Güner’ in yeni lazer ve teknoloji destekli tekniklerini öğrenmeye gelmektedir. Op. Dr. Hüseyin Güner başta ülkemiz olmak üzere ABD, Avrupa ve Körfez ülkelerinde sayısız kurslar düzenleyerek deneyimlerini meslektaşları ile paylaşmaktadır.