huseyingunerlinks

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatları


burun-estetigiRinoplasti, burun şeklini değiştirme ameliyatına verilen isimdir.Yerleşim yeri nedeniyle vücudun en çok dikkat çeken organıdır. Burun kişinin dış güzelliğini pekiştiren yada yok edebilen bir parçasıdır. Bir çok yıldızın ne kadar güzel bir buruna sahip olduğu dikkatimizi hiç çekmez. Çünkü bu onların doğal bir parçasıdır. Oysa Fransa cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yada sinema yıldızı Barbara Streisand denince hemen aklımıza yaptıkları işler ve tabi ki büyük burunları gelmekte. Burunda şekil bozukluğu olduğunu düşünen gençlerimiz aynalara küser, yada ellerinde bir ayna, burunlarını bir o yana bir bu yana çeker dururlar. Başka bir burun şekliyle dana güzel veya daha yakışıklı olmaya çalışırlar. Bu sebeple burun şeklini değiştirmek isteyen hastalarımızı bilgilendirmek amacıyla, burun estetiği ameliyatını aklınıza gelebilecek soruları cevaplandırarak açıklayacağız.Hasta değerlendirmesini nasıl yapılıyoruz?
Hastalarımızı detaylı olarak muayene ediyoruz ve ameliyat sonrası burun şekliyle ilgili bilgilendiriyoruz. Bunu yapabilmek bilgisayar teknolojisi gelişene dek oldukça zordu. Günümüzde ise hastanın fotoğraflarını çekerek birkaç dakika içinde aklımızdan geçen ameliyatı fotoğraf üzerinde uyguluyoruz.Ve farklı planlamalarla bunu karşılaştırıyoruz. Böylece hastamızla birlikte en uygun ameliyat planı üstünde tartışıp en doğru sonuca ulaşabiliyoruz.

Rinoplasti için uygun adaylar kimlerdir ?
17 yaşını doldurmuş ve ameliyat olmasına tıbbi açıdan sakınca bulunmayan kişiler rinoplasti için uygun adaylardır.

Ameliyat ne kadar sürüyor?
Ortalama ameliyat süremiz 1 saattir.

Açık mı yoksa kapalı teknikle mi ameliyat yapıyoruz?
Hastalarımızın%90'ını kapalı teknikle ameliyat ediyoruz.

Ameliyat sonrası iz kalıyor mu?
Kapalı teknikle ameliyat yaptığımız için gözle görünür herhangi bir iz kalmamaktadır.

Hastanede kalış süresi ne kadar?
Hastalarımız ameliyat günü sabah hastaneye gelirler. Aynı gün ameliyat olur, aynı gün akşam veya ertesi gün sabah taburcu olup evlerine giderler.

Nefes alma zorluğu olan hastalara rinoplasti yapıyor muyuz?
Burun estetiği ( Rinoplasti ) ameliyatı olmak isteyen fakat nefes almada zorlanmaya neden olan rahatsızlıkların eşlik ettiği problemleri olan (deviasyon, burunda kemik veya şişlik olması gibi) hastaların bu şikayetlerini aynı seansta burun estetiği ameliyatı ile birlikte çözüyoruz.

Burun içine tampon koyuyor muyuz?
Ameliyatta burun içine tampon koymuyoruz. Sadece nefes alma problemi de olan küçük bir grup hastaya ince silikon tabaka yerleştiriyoruz ve 1. Haftada ağrısız bir şekilde çıkartıyoruz.

Burun sırtına alçı koyuyor muyuz ?
Rinoplasti yaptığımız hastaların yaklaşık olarak hepsine burun sırtına plastik atel (“alçı” olarak adlandırılabilinir) koyuyoruz. Ameliyat sonrası 3. gün ten rengi flaster ile değiştiriyoruz. Ameliyat sonrası 1. hafta bu flasteri de alıyoruz ve burunda görünen hiçbir şey kalmıyor.

Ameliyat sonrası ağrım olacak mı ?
Rinoplasti ağrısız bir ameliyattır. Ameliyat sonrası basit ağrı kesicilerle hasta konforunu kolayca sağlamaktayız.

Ameliyat sonrası kanama, morarma, şişlik oluyor mu ?
Ameliyat günü akşamında bazı hastalarda peçetede belli olacak kadar kanama olabilir.Hiçbir zaman ek bir müdahaleyi gerektirmez. Morarma ve şişlik bazı hastalarda kısmen olabilmekle birlikte 4. gün sonunda tamama yakın geriler.

İyileşme ne zaman olur ?
1. hafta sonunda hastalarımız işlerine geri dönebilirler, kaldıkları yerden hayatlarına devam edebilirler. 1. ay sonunda ameliyatın estetik olarak neticesi tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
Ameliyat sonrası yaptığımız öneriler dışında, hastalarımızın aksi belirtilmedikçe;

  • - 1 hafta süreyle Aspirin ve benzeri ağrı kesiciler kullanmamalarını
  • - burunlarına 4 hafta süreyle darbe almamalarını
  • - yüksek seviye hareketlilik gerektiren aktivitelerden (spor gibi…) kaçınmalarını istiyoruz.

İletişim

Op.Dr.Huseyin_Guner_Facebook.jpg Op.Dr.Huseyin_Guner_Twitter.jpg Op.Dr.Huseyin_Guner_Youtube.jpg Op.Dr.Huseyin_Guner_Vimeo.png Op.Dr.Huseyin_Guner_Google_.jpg            

Superplast Estetik Cerrahi

Hakkı Yeten Cad. No:9 Fulya-Şişli/İstanbul Fulya Terrace Life Tel: 444 2 469

Muayenehane

Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:272 D:2/B Angora Residance Kadiköy/İstanbul  Tel: 0 (216) 369 09 99

 Tüm hakları Op.Dr.Hüseyin Güner'e Aittir. (2014)