3-D Burun Estetiği

3D burun estetiği, hastalarımın ameliyattan önce yeni burunlarının nasıl olacağını neredeyse birebir görebilmelerini sağlıyor.

Burun estetiği yüz güzelliğinde çok önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin gelişmesiyle hastalarımı burun estetiği alanında da memnun edecek uygulamalarla tanıştırıyorum. Bu uygulamalardan biri de yıllardır yaptığım 3D burun estetiği.

3D burun estetiği, hastalarımın ameliyattan önce yeni burunlarının nasıl olacağını neredeyse birebir görebilmelerini sağlıyor. 3D burun estetiği ameliyatı öncesi hastaların 6 farklı açıdan fotoğrafları çekiliyor. Çekilen fotoğraflar bilgisayar ortamında özel yazılımlarla simüle ediliyor. Simülasyonda burun her açıdan görülür. Hastanın burun estetiği operasyonundan beklentileri ve cerrahın hesaplamalarıyla yeni burun tasarlanabilmektedir. Bu sayede hastalar istediklerini daha iyi anlatabilmekte ve ameliyat sonrası en yakın sonucu önceden görebilmektedir.

Böylece 3D burun estetiği sayesinde ameliyat öncesi hasta cerrah iletişimi güçlenmiş oluyor. Hastalar beklentilerini daha iyi anlatabiliyorlar. Biz cerrahlar için ise yapılacak işlemleri açıklamak daha kolay hale geliyor. Hastaya nelerin yapılıp yapılamayacağını görsel olarak daha iyi anlatılabiliyor. Hasta ameliyattan önce yeni burnunu görebildiğinden hayallerindeki sonucun dışına çıkılmamış ve kötü bir sürpriz ile karşılaşmamış oluyor.