3 Deep Rf: Radyo Frekans Vücut Şekillendirme

3D deep radyo frekans, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini aynı zamanda bölgesel olarak incelmeyi sağlar.

3D Deep RF profesyonel sistemler arasında kullanılan teknolojik cilt yenilenmesi ve vücut şekillendirilmesinin radyo frekanslar ile uygulanması işlemidir. Bu uygulama her geçen gün teknolojide meydana gelen yeniliklere göre gelişme gösterir ve eski uygulamalardan daha etkili, daha üstün bir uygulamadır. 3D deep radyo frekans uygulamaları cilde zarar vermez. Dokulara derinlemesine enerji gönderir, cillte yanıklara sebep olmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde hemen etki eder. 3D deep radyo frekans, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini aynı zamanda bölgesel olarak incelmeyi sağlar.

RF teknolojisi kullanıldığında enerji gönderilir ve cilt ısınır. Isınmanın etkisi ile enerji kollajenlere ulaşır. İşlem sırasında etkileşim başlar, kollajenler tetiklenir, ciltte mükemmel bir elastikiyet meydana gelir. Bu şekilde uygulama sonrasında daha genç, sıkı ve başarılı bir cilt elde edilir.

3D deep radyo frekans uygulamasının diğer teknolojilere göre birçok avantajı vardır. Cilt dokusunda çok derinlere ulaşır ancak buna rağmen cilt renginde herhangi bir bozulmaya ya da olumsuz bir etkiye sebep olmaz. Aslında 3D deep RF için cilt sıkılaştırma ve şekillendirilmesindeki son teknoloji denilebilir. 3D deep RF kendi grubundaki diğer radyo frekans uygulamalarına göre daha güvenlidir. 

3D Deep RF aynı zamanda ciltteki pürüzler, ince kırışıklıklar, akne skarları gibi çeşitli dermatolojik sorunların tedavisinde de uygulanmaktadır.

3D Deep RF uygulaması yapılacak alan ve ciltteki ihtiyaç ve problemler dikkate alınarak uygulama başlıkları seçilir. Uygun başlıklar kullanılarak daha başarılı, mükemmel ve beklenilen sonuca ulaşmak hızlı ve başarılı olacaktır. Kalça, basen, karın gibi geniş vücut yüzeylerinde cilt sıkılaştırması, selülit tedavisi, ve ciltdeki elastikiyet kaybı tedavisinde vücut şekillendirme başlığı kullanılır. Vücutta sarkma, elastikiyet kaybı ve gevşeme sorunlarında, kollarda, boyun ve dizler gibi dar alanlarda vücut sıkılaştırma başlığı kullanılmaktadır. Boyun, çene altı, alın ve kaz ayaklarındaki oluşmuş sarkmalarda, çizgiler ve kırışıklıkların sıkılaşması ve şekillenerek toparlanmasında yüz germe başlığı kullanılmaktadır. Ciltteki sorunların tedavisine yardımcı olarak pürüzsüz görünüme ulaşmak amacı ile kırışıklık , iz tedavisinde cilt yenileme başlığı kullanılmaktadır.

 

Yüz ve Vücut Estetiğinde 3D Deep RF Teknolojisinin Avantajları nelerdir?

3D Deep RF, radyo frekans kaynaklı ve çok elektrotlu diğer teknolojiler ile karşılaştırıldığında ısıyı kontrol eden, enerjiyi güvenli bir şekilde cilt tabakasının derinliklerine gönderen ve cilde zarar vermeyen tamamen güvenli bir yöntemdir.

 

3D Deep RF Uygulamalarının Etkileri Nelerdir?

Uygulama esnasında cildin derindeki katmanları ısıtılır. Bu sırada cilt yüzeyindeki ısı 41-42 dereceyi geçmez. Uygulama yapılan kişi herhangi bir ağrı yada acı hissetmez. Uygulama ortalama 45 dakika sürer. Bu süre kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. İşlem sırasında herhangi bir anestezi uygulanmaz.

 

3Deep RF Hangi Bölgelere Kaç Seans Uygulanır?

3D deep radyo frekans genellikle cilt yenileme, yüz germe ve vücut sıkılaştırma için uygulanır. Saçlı deri ve genital bölge hariç tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Genellikle birkaç seans ile sorun tamamen çözülmüş olur.

 

3DEEP RF Vücudun Hangi Bölümlerine Uygulanabiliyor? 

3D deep radyo frekansın 4 ana başlığı bulunmaktadır. bu başlıklar şu amaçlarla kullanılır;


– 3 DEEP Vücut Şekillendirme Başlığı

Bu başlık özellikle kalça, basen ve karın gibi geniş yüzeyli bölgelerde kullanılır. Elastikiyet kaybı, sıkılaşma, selülit tedavisi ve vücut şekillendirme amaçlı uygulamalar için uygundur.

– 3 DEEP Vücut Sıkılaştırma Başlığı

Bu başlık ise vücutta kol, bacak, diz, boyun gibi dar bölgelerde meydana gelen gevşeme ve sarkmalar için kullanılmaktadır.

– 3 DEEP Yüz Germe Başlığı

Özellikle yüz bölgesinde, alın, kaz ayağı bölgesi, yanaklar, çene altı (gıdı), boyun gibi kırışıklık ve sarkma meydana gelen bölgelerde kullanılmaktadır. Yüz başlığı ile yapılan uygulamalarda yüzde ve vücutta sıkılaştırma ve şekillendirme etkisi vardır.

– 3 DEEP Fraksiyonel Cilt Yenileme Başlığı

Bu başlık fraksiyonel cilt yenileme tedavileri için özel olarak tasarlanmıştır. Ciltte oluşan hiperpigmentasyon, kırışıklık, iz vb. sorunların çözümünde etkilidir. Cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.