3D Mask Burun Estetiği

3D mask burun estetiğinde hastanın ameliyattan önce işlem sonrası nasıl görüneceğini yüz maskesi çıkartılarak gösterilir.

Burun estetiği ameliyatı burundaki kemer, eğrilik, darlık, genişlik, burun ucundaki düşüklük gibi estetik bozuklukları gidermek için yapılan bir uygulamadır. İyi bir burun estetiği ameliyatı bunların yanında solunum problemlerini de giderir. Bir çok hastam burunlarının estetik görüntüsü yanında rahatlayan nefeslerinden de memnun kalıyorlar.

Burun yüz güzelliğini tamamlayan önemli bir organ. Burun estetiği ameliyatının hastalar için en zor aşaması karar vermek ve nasıl bir burun istediklerini anlatmak. Klasik burun ameliyatlarında hastalar ortaya çıkması istenen estetik görünümü anlatmakta ve bundan emin olmakta zorlanıyorlar. Biz cerrahların da ameliyat öncesi hastalarımızın endişelerini gidermek ve beklentilerini daha kolay anlamak çok önemli bir husus. Daha da önemli olan istenen burnun yüzde nasıl duracağı, hangi yüze nasıl bir burnun daha güzel olacağı. Neyse ki yeni teknolojik uygulamalar sayesinde bu gibi sorunlar giderilmiş durumda. İşte bunu sağlayan teknolojilerden biri de 3D mask burun estetiği. 3D mask burun estetiğinde hastanın ameliyattan önce işlem sonrası nasıl görüneceğini yüz maskesi çıkartılarak gösterilir.

Öncelikle hastanın muayene sırasında 8 farklı açıdan yüz fotoğrafları çekilir. Yüksek çözünürlükteki fotoğraflar 3D simülasyon cihazıyla taranır. Daha sonra hastanın isteği ve cerrahın hesaplamaları doğrultusunda görüntüde düzenlemeler ile yeni burnun tasarımı yapılır. Hasta için yüzüne en uygun ve doğal görünümlü burun tasarlandıktan sonra 3D yazıcıda basılan kalıp planlanan şekilde lazer ile kesilerek şekillendirilir ve maskelenir. Çıkarılan maske son olarak renklendirip sertleştirerek hazır hale getirilir.

Bu sayede hastalarım burun estetiği ameliyatı sonrası yeni burunlarının yüzlerinde nasıl duracağını görmüş olurlar. Bu da ameliyat sonrası kötü sürprizlerle karşılaşmayı engeller ve burun estetiği ameliyatı için tüm endişelerin giderilmesine yardımcı olur.