Ameliyatsız Bacak & Ayak Bileği İnceltme

Ameliyatsız bacak ve ayak bileği inceltme konusunda etkili olabilecek diğer yöntem ise odaklı yüksek enerjili odaklı ultrason teknolojisinin kullanıldığı Ultrashape yöntemidir.

Ameliyatsız bacak ve ayak bileği inceltme konusunda etkili olabilecek diğer yöntem ise yüksek enerjili odaklı ultrason teknolojisinin kullanıldığı Ultrashape yöntemidir.

Şüphesiz yüz yıllardır kadınlar için ince ve zarif ayak bileklerine ve bacaklara sahip olmak karşı cins tarafından daha çekici ve alımlı sayılmanın temel kriterlerinden biri olmuştur. Hatta güzel bir hanımda 3 "B" nin (Boyun, Bel ve Bilek) ince olması gereklidir şeklinde formülarize edilmiştir.

Estetik olarak önemli olmasının yanı sıra, kalın baldır ve ayak bilekleri yüzünden pek çok hanımefendi çizme giyememektedir. Son birkaç yıl öncesine kadar bu bölgede incelme sağlamak pek mümkün değildi. Tedavi için tek seçenek ancak bu konuda çok usta ellerde uygulanabilen liposuction ameliyatıydı. Ancak lazer, ultrason ve radyofrekans teknolojilerindeki gelişmeler bu konuda yeni bir çığır açtı. Çok ileri derecede bacak ve ayak bileği kalınlığı olan kadınlarda minimal invaziv bir yöntem olan lazer lipoliz (slim lipo) bu problemin çözümünde çok etkindir.

Lazer Lipoliz konusunda Türk plastik cerrahlar öncü rol oynamaktadır. Bu konuda kliniğimizde de yurt içi ve yurt dışı olmak üzere pek çok yerli ve yabancı plastik cerraha eğitimler verilmiştir. Ameliyatsız bacak ve ayak bileği inceltme uygulamalarında kullanılabilecek yöntemlerin başında hafif orta derecede kalınlığı olan hanımefendilerde odaklı çok kutuplu radyofrekans teknolojisi olan 3DEEP RF uygulamaları gelmektedir. Bu yöntemde herhangi bir anestezi olmadan cilt üzerinden her bir bacak için yaklaşık 20 dakikalık seans uygulanmaktadır. Uygulama biter bitmez kişi her türlü sosyal aktivitesine geri dönebilmektedir. Etkiler ilk uygulama sonrası hissedilmeye başlar. Gerekirse birkaç seans devam edilir. Gerekli görülen seans sayısı bittikten 6 hafta sonra tam olarak ortaya çıkar.

Ameliyatsız bacak ve ayak bileği inceltmede etkili olabilecek diğer yöntem ise odaklı yüksek enerjili odaklı ultrason teknolojisinin kullanıldığı Ultrashape yöntemidir. Bu sistem ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin parçalanması prensibine dayanır. Bu işlemde anestezi uygulamadan her bir bölgeye birkaç seans uygulanabilir. İlk etkiler 15. Gün sonra ortaya çıkar. Kesin sonuç son uygulamadan 6 hafta sonra ortay çıkar. İşlem ağrısızıdır ve her bir bölge için yaklaşık 30 dakika sürer. Kişi uygulama sonrası hemen sosyal hayatına dönebilir.