Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Bölgesel olarak yağlanma sorunu yaşayan kişilere ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri önerilmektedir.

Güzel görünmek artık hayal olmaktan çıkıyor… Birçok insan vücudunda sorun olarak gördüğü fazla yağlardan kurtulmak için daha kolay ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerini tercih etmeye başladı. 

Ameliyatsız bölgesel incelme, ses odaklı ameliyatsız yağ azaltma işlemi olarak da bilinir. 

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ve bir takım tedavi süreçleri olabilecek komplikasyonlardan uzak olmak adına ameliyatsız, hızlı ve pratik çözümler tercih ediliyor. 

Bölgesel olarak yağlanma sorunu yaşayan kişilere ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri önerilmektedir. Bu yöntemlerden bazıları ise şöyledir;


Bölgesel İncelme Yöntemleri:

Ultrashape ile bölgesel incelme
Yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayanan bu teknikte oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ultrashape ameliyatsız teknikler arasında en güvenli ve hızlı sonuç veren vücut şekillendirme yöntemidir. Belirlenen bölgede cilde ve sinirlere zarar vermeden yağ hücreleri parçalanır, cildin sıkılaşması sağlanırken aynı zamanda incelme de sağlanmış olur.

Ultrason dalgaları belirlenen bölgedeki yağ hücrelerini hedefler, yağ hücrelerinin zarlarını parçalar. Ultrashape ile uygulanan tedavi karın, bel, kalça bölgelerinde daha etkilidir. İyileşme süreci olmadığı için rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 

Zeltiq ile bölgesel incelme
Zeltiq daha çok lokal fazlalıklar için kullanılmaktadır. Kilo verildiği halde kurtulamadığınız, belirli bölgelerde biriken yağ fazlalıkları için çözüm zeltiq. Zeltiq diğerlerine göre daha farklı bir sistemle çalışır. Coolsculpting teknolojisini kullanan bu uygulama dondurarak vücudu şekillendirmektedir. Uygulama sırasında vakumlu bir kapsüle çekilen yağ hücreleri donduruluyor. Yağ hücreleri sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulan bu tedavide ağrı, kızarıklık vb. durumlar yaşanmıyor. İşlem yaklaşık bir saat kadar sürüyor ve tek seans ile uygulama sonlandırılıyor.

VShape ile bölgesel incelme 
VShape özellikle bölgesel biriken yağ fazlalıklarıyla savaşan bir uygulamadır. Bu yöntemde de yağ hücreleri hedef alınır. Soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini kullanan bir uygulamadır. VShape bozukluğa ve yayılmaya sebebiyet veren yağ hücresini, diğer hücrelere zarar vermeden parçalar, cildi sıkılaştırır ve cilt yapısını düzeltmeye yardımcı olur. VShape vücudun tüm bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Uygulamanın en önemli özelliği uygulama esnasında ya da sonrasında hastanın acı, ağrı duymaması, vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması, güneş ışınlarından etkilenmemesidir. 

VelaShape 3 ile bölgesel incelme
VelaShape 3, yağları vücuttan atmaya yönelik bir yöntemdir. Bipolar radyofrekans teknolojisi, kızılötesi ışık enerjisi içermektedir. Mekanik masaj ile vücuda masaj yapılarak yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır.