Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği burun ucunu kaldırmak için seçilmiş vakalarda çok uygun olabilir.

Burun estetiği konusunda ameliyatsız yöntemler, doğru hasta grubunda oldukça önemli bir seçenek haline gelmektedir.
Ameliyatsız Burun Estetiğinde; dolgu maddeleri, lazerler ve askı dikişlerini kullanmaktayız. Bunları hasta ihtiyacına göre tek tek ya da bir arada kullanabiliriz.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde önemli olan düzeltilmesi istenen burun kusurunun ne olduğudur. Ameliyatsız Burun Estetiği ile düşük burun ucu kaldırılır, burun kanatlarındaki asimetriler, küçük eğrilikler, burun kemeri ya da burun sırtındaki çöküntüler, asimetrik burun delikleri, geçirilmiş bir burun ameliyatından sonra ortaya çıkan küçük kusurlar düzeltilebilir. Bazı kişiler, konuşurken burun uçlarının çok hareket ettiğinden ya da gülerken burun uçlarının çok aşağıya indiğinden yakınır. Ameliyatsız Burun Estetiğinde bunlar çok rahatlıkla düzeltilir. Ancak büyük burun küçülsün isteniyorsa ameliyat şarttır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde işlemden önce o bölgeye uyuşturan kremler sürülür. İşlemin kendisi 10 dakikadır, ağrısızdır anestezi ihtiyacı olmaz. Ameliyatsız Burun Estetiğinde, ameliyata gerek kalmadan 10 dakika içinde hastanın kusurları güzelliğe dönüşür ve bu sihir gibidir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. Öğle tatilinde burun estetiğinizi yaptırdıysanız, işlemden sonra işe gidebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği kalıcı değildir, belli aralarla tekrara ihtiyaç vardır. Aslında geri dönüşlü olması bazı hastalar için tercih nedeni olmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği, çok daha kolay, basit ve daha ucuzdur.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, burun estetiği için de ameliyatsız yöntemler araştırılmaktadır. Günümüzde bu amaçla kişiye özel uygulamalar ve bazı lazerler ile konbine edilerek kullanılmaktadır.

Burun ucunu aşağı çeken kasların bu uygulamalar ile düzeltilmesi ve burun sırtındaki kemerin yine bu uygulamalar ve lazerler yarıdımıyla düzeltilmesi, bir çok hastada  başarılı sonuçlar sağlayabilir.

Lazerler, burun ucunun inceltilmesi, burun deri kalınlığının azaltılması derisinin kalitesinin arttırılması ve burun cildindeki damarsal bozukluklar ile renk değişikliklerin düzeltilmesinde uygun hasta seçimi ve doğru planlama ile çok başarılı sonuçlar sağlayabilmektedir.

Bir diğer uygulama ise, ameliyatsız olarak tanıtılmakla birlikte, lokal anestezi altında uygulanan, kıkırdakların cerrahi olarak diseke edildiği ve burun ucunun sırta doğru iple askılandığı basit bir uygulamadır. Bu yöntem burun ucunu kaldırmak için seçilmiş vakalarda çok uygun olabilir.

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi, başarılı sonuçlar doktorunuzun tecrübesi ve kullandığı malzemelerin kalitesi ile doğru orantılıdır.