Ameliyatsız Gıdı İnceltme

Estetik alanındaki tekniklerin gelişmesi ile gıdı inceltme işlemi de artık ameliyatsız olarak yapılabilmektedir.

Gıdı inceltme işlemi çene altının daha gergin ve estetik görünmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır. Yaşlanma ve yer çekiminin de etkisi ile gıdı ve çene altı bölgesinde sarkmalar meydana gelir.

Kilosu fazla olan orta yaşlı insanlarda ve yaşı daha ileri olan kişilerde gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkma görülmektedir. Bu görüntü kişinin özgüveninde sorunlara yol açabilir. 

Estetik alanındaki tekniklerin gelişmesi ile gıdı inceltme işlemi de artık ameliyatsız olarak yapılabilmektedir. Ameliyatsız gıdı inceltme uygulamasında biolipoliz ve lazer lipoliz tekniği kullanılmaktadır. Bu uygulama ile kısa sürede etkili sonuçlar alınmaktadır.

Gıdıdaki fazlalık ve sarkmaları ise hastanın ihitiyacına göre Biolipoliz (ilaç enjeksiyonuyla yağ eritme) ve  Lazer-Lipoliz (Slimlipo) yöntemleriyle halledebilmekteyiz. Lazer lipoliz lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilmektedir. Ciltten 1-2 mm açılan deliklerden girilerek çok ince lazer ucuyla yağlar eritilmekte ve cilde germe işlemi uygulanmaktadır. Sarkmanın çok ileri düzeyde olduğu durumlarda çene altından 1-2 cm lik kesi ile endoskopik kas onarımı yapıp genç ve güzel bir boyun bölgesi elde etmekteyiz. Bir kaç gün süren şişlik ve nadiren morluk oluşabiliyor ancak hastalar birkaç günde normal yaşamlarına dönüyorlar. Bu yeni yöntemlerin avantajı ise klasik boyun germe ameliyatlarına göre daha az şişlik ve morluk olması, daha kısa sürmesi, iyileşme sürecinin daha kısa ve rahat olmasıdır. Dolayısıyla hastalar sosyal hayatlarına daha kısa sürede dönmektedirler.