Ameliyatsız Karın Germe

Ancak son yıllarda gelişen teknolojiler sonrasında klasik karın germe ameliyatı çok ağır vakalarda çok daha ender olarak tercih edilmektedir.

Doğum sonrası kadınlarda görülen karın bölgesindeki sarkmaların tedavisi klasik olarak karın germe ameliyatıdır. Ancak son yıllarda gelişen teknolojiler sonrasında klasik karın germe ameliyatı çok ağır vakalarda çok daha ender olarak tercih edilmektedir. Bunun yerini lazer destekli endoskopik mini karın germe almıştır. Hele bu karındaki yağ fazlalığı ve sarkma hafif orta düzeyde ise ameliyatsız olarak bunlarda düzelme sağlamak mümkündür. Yalnız hafif orta düzey sarkması olanlarda birkaç seans 3DEEP RF ile çok kutuplu odaklı radyofrekans tedavisi yapmak çok yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Eğer hastada aynı zamanda hafif orta düzeyde bir yağ fazlalığı varsa Ultrashape ile odaklı ultrason tedavisini eklemek karın bölgesindeki yağ hücrelerinden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaktadır.

Kombine uygulandığında toplam uygulama süresi her bir seansta yaklaşık 45-60 dakikadır. İşlemler anestezi gerektirmez, ağrı oluşturmaz. İşlem sonrası kişi hemen sosyal hayatına geri döner. Etkiler 2. haftada ortay çıkmaya başlar. Son seanstan 6 hafta sonra kesin sonuç ortaya çıkar. Özel bir diyet programı yoktur ancak kişilerin kilo almaması, yağdan ve karbonhidrattan fakir proteinden zengin beslenmeleri ve işlem sonrası günde yarım saat yürümeleri önerilir.