Ameliyatsız Kol İnceltme

Kol bölgesinde hafif yada orta dereceli yağ birikmesi yada fazlalığı olan kişilerde 3DEEP RF ve Ulthrashape teknikleri kombinlenerek 5-6 seans uygulanır. Bu şekilde oldukça etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Estetik cerrahinin birçok alanında olduğu gibi kol inceltme estetiği alanında da artık ameliyatsız yöntemler mevcut. Ameliyatsız kol inceltme için çeşitli teknikler var ve bu teknikler oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Kol bölgesi birçok bayanın rahatsızlık duyduğu bir bölgedir. Zamanın geçmesi ve yaşın ilerlemesi ya da aşırı kilo verme ile birlikte kol bölgesinde sarkmalar, kalınlaşmalar, kırışıklıklar meydana gelmektedir. Özellikle üst kol bölgesindeki sarkmalar oldukça kötü görüntüye sebep olur ve kişinin psikolojik ve fiziksel olarak kendini rahatsız hissetmesine sebep olabilir.

Cilt zamanla birlikte elastikiyetini kaybeder. Elastikiyetini kaybeden cilt dokusu ise yılların geçmesiyle aşağı doğru sarkar. Bunda alınan kiloların da etkisi büyüktür. Son yıllarda geliştirilen yöntemler sayesinde artık bıçak altına yatmadan, ameliyatsız yöntemler ile birlikte Kol bölgesine eski görüntüsünü kazandırmak mümkün. Kol inceltme için kullanılan birkaç teknoloji vardır ve bu yöntemler özellikle birlikte kullanıldıklarında çok daha başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Bu teknolojiler ise şöyledir;

- Odaklı ultrason cihazları (ULTHRASHAPE),
- Odaklı çok kutuplu radyofrekans cihazları (3DEEP RF),
- Lazer Lipoliz Cihazları (Slimlipo)


Ameliyatsız Kol Estetiği Nasıl Uygulanır?
Kol bölgesinde hafif yada orta dereceli yağ birikmesi yada fazlalığı olan kişilerde 3DEEP RF ve Ulthrashape teknikleri kombinlenerek uygulanır. Bu şekilde oldukça etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ulthrashape dalgaları yağ hücrelerini parçalayarak kolda incelme sağlar. 3DEEP RF ise cilt altına kontrollü şekilde enerji atışları yapar ve cilt dokusunda sıkılaşma ve buna bağlı olarak incelme sağlar. Bu işlem sonrası incelmiş ve sıkılaşmış kol elde edilir. Kol inceltme uygulamaları ağrısız ve kesisiz işlemlerdir. Seans süreleri ortalama 1 saat sürer. Gerekirse birkaç seans tekrarlanabilir.  Uygulama sonrası kişinin hayatını herhangi bir şekilde etkilemez.

Bu teknolojiler ile ameliyatsız kol inceltme uygulamaları sonrasında sonuçlar yaklaşık olarak 2 hafta sonunda ortaya çıkmaya başlar.

Kol bölgesinde kullanılan diğer yöntemlerden biri de Lazer Lipoliz (Slim Lipo)’dir. Bu yöntem de hafif ve orta dereceli sarkma olan kişilerde kullanılır ve minimal invaziv olarak adlandırılır. Bu uygulana lokal anestezi gerektirir. Kolda açılan çok küçük bir delikten yağ dokusuna ulaşılır ve lazer yardımıyla yağ dokusu eritilir ve aynı zamanda cilt dokusuda sıkılaştırılır.

İleri derecede yağ ve sarkma sarkma olan kişilerde ise çözüm ancak kol germe ameliyatları ile sağlanabilmektedir.

Ameliyatsız Kol Estetiği Kimlere Uygulanabilir?
Hamilelik dönemi geçirmiş ve fazla kilolarını vermiş bayanlara uygulama yapılabilir.
Kol bölgesinde yağ dokusu fazla olan ancak buna rağmen sarkma olmayan, deri kalitesinin iyi olduğu kişilere uygulanır.
Genç yaşlarda uygulanır. 


Ameliyatsız Kol İnceltme Hakkında Merak Ettikleriniz


1- Kol inceltme uygulamaları ne kadar sürmektedir?
Ameliyatsız kol inceltme uygulamalarının süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Uygulama sorasında kullanılacak teknikler bu süreyi belirler. Bu süre ortalama tek seansta 30 ila 60 dakika arasındadır.

2- Kaç seans ile etkili sonuca ulaşırım?
Uygulamanın kaç seansta tamamlanacağı doktorunuzun muayenesinden sonra belirlenir. Ancak tek seans yeterli olabilirken birkaç seans gerekebilir.

3- Ameliyatsız Kol inceltme için yaş sınırı var mıdır?
Teknik olarak 18 yaş altı kişilere çok önemli bir rahatsızlıkları yok ise uygulama yapılmamaktadır. Bunun dışında yaş sınırı olmamakla birlikte genellikle 35-60 yaş arası bayanlara yapılır. 

4 – Uygulama sonrası ağrı hissi olur mu? Hastanede kalmak gerekir mi?
Uygulama sonrası kollarda hafif bir ağrı hissedilebilse de hastanede kalmanıza gerek yoktur.