Ameliyatsız Meme Küçültme

Büyük memeler bazı kadınlar için hayaldir, bazı kadınların ise korkulu rüyası. İstenmeyen büyüklükteki memeler bazen sorunlar oluşturmaktadır. Büyük memeler duruş bozuklukları, sırt bel ağrısı, meme altı kızarıklık ve mantar, uyku sırasında nefes alma bozukluğu ve estetik olmayan bir görünüme sebep olur. Bu gibi durumlarda meme küçültme düşünülebilir. Bu sorunları yaşayıp da cerrahi operasyon istemeyen hastalar için kesisiz yöntemler mevcuttur. 
 
Lazer lipoliz ile sadece 2 mm’lik kanül kalınlığında delikten girilerek yapılan bu işlemde yağ hücreleri hedeflenir. Diğer dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini eriterek aspire eder ve uzaklaştırır. Aspire edilmeyen ve eriyik halde vücutta kalan bir miktar yağ ise metabolize edilerek vücuttan atılmaktadır. Kanamasız ve ağrısız bir uygulama olup genel anestezi gerektirmez. Lokal anestezi ve sedasyonla son derece rahat geçirilir. Aynı zamanda bir miktar toparlama da elde edilir. İşlem bir saat kadar sürer. 
 
Alınan yağlar ile vücudun başka bir yerinde kullanılmak istenirse vaser lipo kullanılabilir. Vaser lipo ile yağ hücreleri canlılığı korunarak alınır. Bu sayede meme küçültme sağlanırken alınan yağlar istenilen yere enjekte edilir. 
 
İşlem sonrası iyileşme son derece hızlıdır ve hasta günlük hayatına dönebilir. Cerrahi kesi ve doku travması olmadığından herhangi iz kalmaz, ödem ve kızarıklık minimumdur. İşlemden sonra sadece baskılı bandaj yapılır ve kısa bir süre korse giydirilir. Üç gün sonra kontrol edilir ve bandajlar açıldığında fark ortadadır.