Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Her yaş grubunda ve her hastada kişiye özel ameliyatsız bir tedavi planımız vardır.

 

Yüzde her yaş dönemine özgü, farklı bölgelerde değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Yüzdeki yaşlanma sürecini ameliyatsız yüz germe olarak adlandırılan yöntemler ile tedavi edebiliyoruz. İlk yaşlanma belirtileri göz ve çevresinde ön planda gözlemlenir; önceleri kaz ayakları, alın çizgilerinde belirginleşme, sonrasında göz kapaklarında torbalanmalar, takiben de alt ve üst göz kapağı ile kaşlarda düşme olarak kısaca özetleyebiliriz. Eş zamanlı ama daha yavaş seyirli olarak burun-yanak bileşkesindeki çizgilerinde belirginleşme, yanaklarda sarkma ve elmacık kemiklerin belirginliğinin kaybolması, gıdıda sarkma, boyun ve yüzde derin kırışıklıklar ortaya çıkar.

Bu bozuklukların düzeltilmesinde her yaş grubunda ve her hastada kişiye özel bir tedavi planımız bulunmaktadır. Bu bozukluklukların düzeltilmesinde dolgu, hyaluronik asit gibi çok uzun zamandır kullandığımız araçlar dışında bu iş için geliştirilmiş etkinliği tıbbi olarak kanıtlanmış tüm cihazlara sahip olmamız bize bu konuda çok büyük avantaj sağlıyor. Çünkü kişinin ihtiyacına göre bu yöntemlerden bir veya birkaçının kombine edilmesi çok daha başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Örneğin 30-40‘lı yaşlarda ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma çok fazla değildir, bu yaş grubunda cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ve göz çevresine dolgu uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde “custom made filler” da kırışıklıkları açmak için tedaviye eklenir.

Eğer hastanın gıdısı ve yüzünde hafif–orta düzeyde bir sarkma mevcutsa o zaman son teknoloji ürünü "Ultherapy" ve "3DEEP RF" adı verilen cerrahi olmayan teknikleri tedaviye eklemekteyiz. Bunlar kişinin hemen sosyal hayatına dönebildiği germe işlemleridi ve sonuçlar alınmaktadır.

Orta ve ileri yaş grubunda cildinde derin kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmuş, cildi kurumuş, incelmiş ve yer yer lekeler oluşmuş hastalarımıza "Lazer-Biyositimülasyon" ile tedavi uygulamaktayız. Ameliyatsız yüz germe işleminde önce cilt altına cildi besleyecek, nemlendirecek, kalınlaşmasını ve yenilenmesini sağlayacak içinde vitaminler, eser elementler, hyaluronik asit gibi yapıtaşları, kök hücre ve büyüme faktörleri bulunan bir formül uygulanıyor. Hastalarımız bunu “gençlik aşısı” olarak da adlandırıyor. Ardından “custom made filler” kırışıklıkları açmak için tedaviye ekleniyor. En son olarak cilde çoklu lazer platformlarıyla çeşitli dalga boylarında lazerler uygulanıyor. Elde edilen sonuçlar ise görülmeye değer.