Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Güzellik, hayranlık uyandıran, hoşluk duygusu veren, haz duyumsatan, beğenilen niteliktir. Somut ya da soyut bir nesnenin güzel olarak tanımlanmasında bakan kişinin algısı, değerleri, belki de kişisel ihtiyaçları rol oynasa da kabul gören genel kurallar vardır.

Yıllar boyunca güzellik kavramı birçok sanatçı ve bilimadamının ilgisini çekmiş ve birçok araştırma sonucu tabiattaki güzellik kavramının oran, denge, simetri ve uyumla ilgili olduğu gösterilmiştir. Bu oran ve uyum, vücudumuz ve yüzümüz için de hiç kuşkusuz söz konusudur. Yine yapılan araştırmalar sonucu güzel bir yüz için birçok açı ve orantılar tespit edilmiştir. Bu orantıların hesabında burnun büyük ya da küçük olması, burun kanatlarının açıklığı, burnun alınla ve dudakla yaptığı açılar oldukça önemlidir.

Aslına bakarsanız daha da önemli olanı burun estetiği yöntemleriyle bu oran ve orantının sağlanabiliyor olmasıdır. Ben hastam için uygun burun estetiği yöntemini seçmeden once hastamın beklentilerini çok iyi dinlemek isterim. Kullandığım 3D simülasyon cihazı hastaların burun estetiği ameliyatından once yeni burunlarının nasıl olacağını neredeyse birebir görmelerini sağlar.

Burun estetiği ameliyatlarında ileri teknolojik yöntemler kullanmaktayım. Bu sayede burun estetiği ameliyatlarımızda istenmeyen kemik kırıkları, doku kaybı ve hasarı neredeyse ortadan kalkmış, burun estetiği ameliyatı sonrası gelişen morluk ve şişlikler çok azalmış ve hastaların günlük yaşantılarına dönme süresi çok kısalmıştır.