El Gençleştirme Estetiği

Yaşlanma belirtilerini ve yaşı en fazla gösteren eller için de artık çok çeşitli estetik yöntemler var.

Yüzümüz ve vücudumuzda oluşmaya başlayan yaşlanma belirtilerine dikkat ediyor ve çeşitli müdahaleler ile önüne geçmeye çalışıyoruz. Peki ya ellerimiz? Yaşlanma belirtilerini ve yaşı en fazla gösteren eller için de artık çok çeşitli estetik yöntemler var. Damarları belirginleşen, lekeler oluşan ve kırışan eller için çözümler üretiliyor.

El üzerindeki deri, yüz derisinden çok daha ince ve el sırtında çok az miktarda yağ olduğu için yaşlanma belirtileri daha fazla oluşmaktadır. Yaşlanmanın sonucu olan kollajen ve elastik lif yıkımı, çok dikkat çekici bir yaşlanma etkisi meydana getirir.

El Gençleştirme için hangi teknikler uygulanıyor?
Yeni teknoloji ile birlikte üretilen dolgu malzemeleri, radyofrekans, ultrason, infrared cihazları, lazer, IPL ve kök hücre tedavileri gibi teknikler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin her biri başlı başına çok etkili yöntemlerdir. Bazı tedavilerde en iyi sonucu elde etmek için birkaç teknik birden kullanılabiliyor. Örnek vermek gerekirse el cildinde buruşukluk, incelme, kırışıklık ve kahverengi lekeler varsa, dolgu maddesi enjeksiyonu, kök hücre tedavisi ve IPL’nin birlikte uygulanması çok daha mükemmel sonuçlar vermektedir. Çünkü IPL kahverengi lekeleri yok ederken, dolgu maddesi ile kök hücre tedavisi cilt kalınlığını arttırarak kırışıklık ve buruşukluğu ortadan kaldırır.

El estetiği uygulaması hastanın yaşlanma durumuna göre ; 2 hafta ara ile birkaç seans tekrarlanabilir. Seanslar  ortalama 30 dakika sürer. Oluşabilen kızarıklıklar ertesi güne kadar geçmektedir. El gençleştirme uygulamalarında alınan sonuçların korunması için işlemin yılda bir kez tekrarı önerilmektedir, birkaç uygulamadan sonra bu aralık uzar.