Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Meme Estetiği

Kadınlarda meme, güzelliğin ve doğurganlığın sembolü. Kadınların bu en önemli cinsel ve fonksiyonel organı, istenilen şekil ve boyutta olmadığında ise ciddi psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Tabi, meme bu derece önemli olunca, onu güzelleştirmek için geliştirilen teknolojilerin de dikkat çekici boyutta olması şaşırtıcı değil.

Teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan meme büyütme operasyonları, bugün geldiğimiz noktada estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından biri.

İster göğüs küçültme ister göğüs büyütme amacıyla olsun meme estetiği ameliyatı olacak hanımların geçmesi gereken temel aşamalar vardır. Bu aşamalardan birincisi bir plastik cerraha başvurarak göğüs estetiği öncesi muayene olmak ve bilgi almaktır. Meme estetiği öncesi cerrahınız sizi dikkatlice muayene edecektir. Sonrasında sizin meme büyütme, meme küçültme ve ya meme dikleştirme ameliyatlarından hangi ve ya hangilerine ihtiyacınız olduğu konusunda bilgi verecektir. Göğüs estetiği öncesi bu aşamadan sonra göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme yöntemlerini sizinle tartışacak ve sizin de tercihlerinizi göz önünde bulundurarak bir yönteme karar verecektir. Bu esnada meme estetiği ameliyatı öncesi fotoğraflarınızı çekecektir. Bu fotoğraflar üzerinde 3D VECTRA gibi programlar kullanarak ameliyat sonrası nasıl bir göğse sahip olabileceğiniz simüle edilebilir. Ben özellikle göğüs büyütme ameliyatı planladığım hastalarımda kullanmak istediğim protez tipini ve hacmini hastanın fotoğraflarıyla birlikte 3D Vectra programına yüklüyor ve ameliyat sonrası nasıl bir görüntü oluşacağını bilgisayar ekranından hastamla paylaşıyorum. Bazen hastanın isteklerine göre daha büyük ve ya küçük bir protez kullanıyorum. Bir sonraki aşama ise meme estetiği öncesihastanın göğsünün radyolojik olarak taranmasıdır. Kırk yaş altında olan hanımlarda göğüs estetiği öncesi öncelikle ultrasonografi gerekirse mamografi ile 40 yaş üzerindeki hanımlarda ise mamografi ile meme taraması yapılmalıdır. Özellikle daha önce hiç meme taraması olmamış hanımlarda bu gereklidir.   Bu taramaların sonunda hastaya meme estetiği ameliyatı için randevu verilir.

Meme estetiği ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası hasta aynı gün ve ya ertesi gün evine gidebilir. Göğüs estetiği sonrası ağrı genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesicilerle giderilebilecek kadar azdır. Meme büyütme ameliyatı sonrası kişi 2-3 gün içinde sosyal hayatına geri dönebilir. Gögüs küçültme ameliyatı için ise bu süre yaklaşık 5-7 gündür.

Pek çok hanımın merak ettiği konuların başında estetik göğüs ameliyatı fiyatları gelmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları , gögüs büyütme ameliyatı fiyatlarıyla hemen hemen aynıdır. Ameliyatın yapılacağı hastane , kullanılacak protez gibi faktörler meme estetiği ameliyatlarında belirleyici rol oynar. Göğüs büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı ve göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle telefon ve ya mail ile iletişime geçebilirsiniz.