Karın Germe Ameliyatı

Karın germe operasyonunu yaptırabilmeniz için karın bölgenizde sarkma, gevşeme gibi durumlar olması gerekir.

Karın germe ameliyatı, diğer adı ile Abdominoplasti ameliyatı, genelde hamilelik, aşırı kilo alıp verme ile karın kaslarının esnemesi, çatlaması, derinin sarkması ile oluşmakta ve bu da istenmeyen görüntüler yaratmaktadır. Karın germe operasyonu esnasında birikmiş yağların da düzeltilmesi için liposuction ile aynı anda karın germe işlemi yapılmakta ve daha düzgün sonuçlar elde edilmektedir. Genel anestezi altında uygulaır. Karın germe ameliyatı esnasında cilt gerilerek fazla olan deri çıkarılır.

İşlem bölgesinin genişliğine bağlı olarak oluşan ameliyat izinin silikleşmesi belli bir süreç ortalama 1-3 ay kadar sürebilmektedir. Ameliyatın hemen sonrasında vücutta ödem, gerginlik hissi, şişlik ve ağrı olabilmektedir. Anvak doktorunuzun verdiği tedavi ile bu süreç kolayca atlatılır. Karın içi hacminin küçülmesi nedeni ile 2-3 hafta az ve sık aralıklar yemek yenilmelidir. 

Ameliyat öncesi ve sonrası süreçte sizden istenilen tedaviye uymanız komplikasyonsuz başarılı neticeler için çok faydalıdır. 

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

• Karın germe nasıl bir işlemdir?

Karın germe sarkma meydana gelmiş bölgedeki deri tabakasının gerilmesi işlemidir. Karın germe bir zayıflama yöntemi değildir.

• Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Karın germe ameliyatı tam karın germe ve kısmi (mini) karın germe olmak üzere iki şekilde yapılır. Tam karın germe ameliyatında karın bölgesinin tamamına müdahale edilirken, kısmi karın germede sadece istenilen bölgeye müdahale edilir.

• Karın Germe Ameliyatı için uygun adaylar kimlerdir?
Karın germe operasyonunu yaptırabilmeniz için karın bölgenizde sarkma, gevşeme gibi durumlar olması gerekir. Bu durumların sebepleri arasında doğum yapmak, aşırı kilo alıp vermek, spor ve egzersiz yapmamak yer alır.

• Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler
Karın germe cerrahi bir müdahaledir. Ameliyat öncesi doktorunuzun sizi detaylı bir şekilde muayene etmesi gerekir. Ameliyat öncesi sigara, kan sulandırıcı ilaçlar ve E vitamini kullanılmamalıdır.

• Ameliyat günü ve süreci nasıldır?
Sizin için belirlenen zamanda hastanede olmalı ve yatış işlemlerinizi yaptırmalısınız. Hastaneye gelirken rahat kıyafetler giymeye özen göstermeli. 

Ameliyat esnasında genel anestezi uygulanır. Doktorunuzun muayene sonucu planladığı şekilde kesi yapılır, fazla deri alındıktan sonra operasyon tamamlanır. 

Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve ağrılar doktorunuzun vereceği tedavi ile ortadan kalkacaktır.