Karma Rinoplasti Burun Estetiği

Karma rinoplasti tekniğinin diğer burun estetiği operasyomlarından farkı burun ucu kıkırdağı burun açılmadan burun deliğinden dışa doğurtuluyor.

Burun estetiğinde kullanılan bir çok yöntem vardır. Her yöntemin bir ayrıcalığı olmakla birlikte seçilecek burun estetiği yöntemi cerrah tarafından hastanın muayenesi ve beklentileri doğrultusunda hangi burun estetiği yöntemine uygun olduğuyla belirlenir.

Bu yöntemlerden biri de karma rinoplasti tekniği. Karma rinoplasti ile daha doğal sonuçlar elde etmek mümkün. Karma rinoplasti tekniğinin diğer burun estetiği operasyomlarından farkı burun ucu kıkırdağı burun açılmadan burun deliğinden dışa doğurtuluyor. Klasik kapalı burun estetiği ameiyatında burun ucu kıkrdağı dışa doğurtulmadığından görmeden müdahale etmesi daha zor ve deforme edicidir. Bu yüzden karma rinoplasti tekniği kullanılır.

Karma rinoplasti tekniği kıkırdağı dışarı doğurtmak zahmetli olduğundan uygulaması zordur. Ancak daha iyi sonuçalar verir. Karma rinoplasti ameliyatında yine kapalı bir teknikle burun deliklerinden girilir ve burun ucu kıkırdağı dışa doğurtulur. Böylece kıkırdak gözle görülerek tüm müdahaleler rahatlıkla yapılır. Burun açılmadan ve kıkırdak doğurtulup görülerek yapıldığı için burun ucunu tutan bağ dokular açık burun estetiğinin aksine zarar görmemiş olur. Bu sayede burun ucu düşmesi neredeyse hiç olmaz. Karma burun estetiğinde açık teknikte kullanılan manevraları anotomik yapıları bozmadan kapalı teknikte yapmış oluruz. Bu yüzden adı karma rinoplastidir.

Ameliyat sonrası burun ucunda uyuşukluk, sertlik olmaz. Hasta rahatsız olmadan yüzüstü yatabilir, öpüşebilir. Hasta burnuna rahatlıkla dokunur, silebilir. Ameliyat izi kalmaz ve doğal bir burun elde edilir. Morarma, şaşme,hassasiyet neredeyse hiç yoktur. Günlük yaşamına dönmesi daha çabuk olur.