Lazer Destekli Mini Yüz Germe

Mini Yüz Germede Lazer Desteği

Lazer destekli mini face lift lokal anestezi ve sedasyon altında klasik yüz germeye göre çok daha küçük bir kesisinden girilerek cilt altındaki destek dokuya da germe işleminin yapıldığı, sarkan cilt dokusunun çıkarıldığı ve arkasından cilt kalitesini artırmak, cilt lekelerini düzeltmek ve özellikle dudak üstünde yoğunlaşan ince kırışıklıkları açmak için ileri lazer uygulamalarının yapıldığı yüz germe yöntemidir.

Bu yöntem 40 yaş ve üzerinde orta ileri düzeyde sarkmaları olan tüm hastalar için uygulanabilecek bir ameliyattır. Eğer işlemin uygulanacağı kişide güzelliğin önemli bir kriteri olan elmacık kemiklerin dolgunluğu kaybolmuşsa bu bölgeye hastanın kendisinden elde ettiğimiz kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yapılır. Bu sayede daha alımlı ve güzel bir yüz elde edilmektedir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve nadiren morluklar birkaç gün içinde geçmektedir. Hastlar kısa sürede tamamen normal hayatlarına dönebilirler. Lazer destekli mini-lifting klasik yüz germeyle karşılaştırıldığında; iyileşme süresinin ve kesinin daha kısa olması, klasik yüz germeyle düzeltilemeyen ince kırışıklıkların ve cilt kalitesinin düzeltilebilmesi çok büyük avantaj sağlamaktadır.