MaxR Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon ile vücuttaki istenmeyen tüylerden ağrısız, ciltte leke ve yanık olmadan, kalıcı olarak teknolojinin yenilikleri ile kısa sürede kurtulmak mümkün

60’ lı yıllarda geliştirilen lazer cihazı o yıllarda endüstriyel ve askeri amaçlı kullanıldı. Uzun yıllar sonrası yapılan yenilikler ve buluşlarla endüstriyel, tıp ve sağlık alanında oluşan teknolojik gelişmeler ve yeniliklerle günümüzde olağanüstü ve memnuniyeti yüksek uygulamalarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları 90’lı yıllarda faaliyete geçmiş ve günümüze birçok yeniliklerle gelmiştir.

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz

Lazer epilasyon uygulaması ile amaçlanan kıl kökünü yok etmektir. Vücuttaki istenmeyen tüylerden ağrısız, ciltte leke ve yanık olmadan, çok kısa sürede kurtulmak mümkün... Kadınlar kadar erkekler için de istenmeyen tüyler rahatsız edicidir. 

Erkeklerde Lazer Epilasyon yaptırabilir mi?
Tabii ki. Erkekler özellikle göğüs, sırt, koltuk altı, ense, elmacık kemiklerindeki kıllardan rahatsızlık duymaktadır. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak, bayan ve erkekler için kesin ve vazgeçilmez çözüm Lazer epilasyon olmuştur. 

Lazer epilasyon nasıl bir uygulamadır?
Kıl rengindeki melaninde lazer emilerek kıl köküne ulaşır ve kıl kökünde tahribat oluşturur. Birçok epilasyon lazer teknolojisi vardır.  Hangisinin kullanılacağına uzmanınızın, uygulanacak bölge ve cilt tipine göre karar vermesi fayda sağlar. 

Lazer ışınlarının belli bir dalga boyutunda pigmentlerden emilerek aktarılması ve enerjinin kıl köküne ulaşması ile kıl folikülleri zarara uğratılır. Ten rengi, kıl yapısı ve uygulama alanındaki genişlik gibi önemli faktörler dikkate alınarak kesin sonuç elde edilir. Örneğin, Max R lazer epilasyon teknolojisi geniş spotları sayesinde geniş alanlarda diğer lazer teknolojilerine oranla hızlı uygulanır olması en önemli faktördür. Geniş spot boyutu kıl kökünün derinliğine ulaştığından kesin ve güvenli sonuç verir. 

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmelidir?
Max-r Lazer Epilasyon Lazer epilasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle alanında uzman bir merkez bulmalısınız. Uzman olmayan, özensiz, tecrübesiz bir  merkeze gitmeniz istemeyeceğiniz kötü sonuçlara sebep olabilir. Örneğin cildinizde yanık izleri ya da lekeler oluşabilir ki böyle bir durumla karşılaşmayı kimse istemez. Seçtiğiniz klinik kadar uygulamayı yapacak uzmanın da tecrübeli olması gerekir. Doktor seçiminizi de yaptığınızda doktorunuz sizin için en uygun planlamayı yapacaktır. 

Lazer Epilasyon için uygun olmayan adaylar kimlerdir?
Lazer epilasyon için en önemli kriter tüylerinizin koyu renkli olmasıdır. Açık renkli yani pigmenti az olan tüyler lazer ışığından etkilenmemektedir. Ayrıca bu uygulama için 12 yaşından büyük olunması gerekmektedir. 

Lazer Epilasyon hangi bölgelere uygulanmaktadır?
Lazer epilasyon göz kapakları dışında tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Uygulama esnasında özel gözlüklerin takılması gerekmektedir. 

Lazer epilasyon ne kadar sürmektedir?
Seans süreleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Yüz bölgesinde 5-10 dakikalık işlemler yapılırken bacak bölgesinde 1 saate kadar uzayabilir. Gerekli görülmesi halinde birkaç seans uygulama yapılır. Uygulama sırasında çok fazla acı hissedilmez. 

Lazer epilasyon sonrası iyileşme süreci
Uygulama sonrası cilt tipine göre 5 – 10 dakika ya da yarım saat kadar süren geçici kızarıklık olabilir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model epilasyon cihazlarında ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde ise cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden uygulama sonrası yanık riski çok daha azdır.