Lazerle Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatlarında cildi sıkılaştıran lazer teknolojisi kullanarak burun cildindeki bollaşmanın sarkmanın önüne geçebilmekteyiz.

Burun estetiği cerrahisi, buruna şeklini veren iç yapıyı ve bunu örten dokuyu burnun fizyolojik fonksiyonlarını koruyarak yeniden şekillendirmektir.Burnun yüzün tam ortasında olması ve yüzdeki oran ve simetrinin belirlenmesindeki büyük payı nedeniyle burun, yüz güzelliği ve ifadesinin yansımasında çok büyük öneme sahiptir. Belki de bu nedenle burun estetiği operasyonu, estetik ameliyatlar içinde halen en ilgi gören ve en çok yapılan ameliyatlardan biridir.

Teknolojinin gelişmesiyle ameliyat yöntemlerinde büyük adımlar atılmıştır.

Klasik burun estetiği ameliyatlarında iç astar olan doku ve kemik kıkırdak çatıya yönelik işlemler yapılırken dış yüzeyi örten cilde uygulanabilecek işlem neredeyse yoktur.

Bizim kullandığımız lazer teknolojili burun estetiği, ameliyatın son halinin izlendiği burnun dış örtüsü yani cilt üzerinde pek çok işlem yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sırada kaba cilt örtüsü inceltilir, sıkılaştırılır, üzerindeki lekeler, anormal damar yapıları tedavi edilir.

Burun estetiğinde istenen neticeyi elde etmek ; kıkırdak ve kemik yapıyı şekillendirirken cildin de buna uyum sağlamasını gerçekleştirmekle mümkün olur.

Burun estetiği ameliyatı sonrası küçülmüş yeni burun iskeletine cildin büyük, bol kalacağı durumlarda lazer destekli burun estetiği çözüm olacaktır.

Biz burun estetiği ameliyatlarında cildi sıkılaştıran lazer teknolojisi kullanarak burun cildindeki bollaşmanın sarkmanın önüne geçebilmekteyiz.

Teknolojiyi burun estetiği ameliyatlarında kullanıyor olmamız, hem ameliyat başarısını arttırmakta hem de ameliyat sonrası hastanın karşılaştığı morluk ve şişlikleri çok azaltarak hasta memnuniyetini arttırmaktadır.