Lazerle Meme Küçültme

Lazerle Meme Küçültme tekniğinin en büyük avantajı diğer meme küçültme ameliyatlarından farklı olarak memeden cerrahi olarak hiç bir kesi yapılmaz ve meme dokusu kesilerek çıkarılmaz.

Özellikle memede çok miktarda sarkması olmayan hanımlarda memede bir kesi yapmadan bir Lazer Lipoliz yöntemi olan Slim Lipo ile meme küçültme işlemi yapılabilir.

Bu yöntemin en büyük avantajı diğer meme küçültme ameliyatlarından farklı olarak memeden cerrahi olarak hiç bir kesi yapılmaz ve meme dokusu kesilerek çıkarılmaz. Lokal anestezi ve sedasyon altında meme altı katlantısından açılan 1-2mm lik delikten Slim Lipo lazer probu ile girilerek meme içindeki fazla yağlar eritilir.

Eritilen bu yağların bir kısmı dışarı alınır. Geri kalan kısmı vücut tarafından metabolize edilerek vücuttan atılır.

Bu işlemin klasik liposuctiona göre avantajı ise lazer probundan verilen enerjinin meme dokunsunu ve meme cildini gererek sarkma oluşumunu toparlamasıdır. İşlem süresi yaklaşık 30-45 dakika arasıdır. İşlemden sonra baskılı bandaj ve özel esnek bir sütyen ile baskı yapılır.

Bu işlem meme toparlanmasına yardımcı olur. Minimal invaziv bir işlem olduğundan dolayı herhangi bir kesi, dikiş, yara, morluk ve ağrı olmaz. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirildiği için işlem sonrası 2-3 saat sonra günlük sosyal yaşama dönülebilir.