PRP Saç Tedavisi

PRP tedavisi uygulanan saç nakli hastalarında foliküllerin, ekilen alanda tutunma oranlarının arttığını ve operasyon sonrası yara iyileşmesinin hızlandığını gözlemlenmiştir.

PRP Saç Tedavisi

P.R.P. yani "Plateletten Zengin Plazma" kendi kanınızdan elde edilen trombositlerin özel işlemlerden geçirilerek saç nakli sırasında ve sonrasında ekim yapılan bölgeye ya da dökülme aşamalarında seyrekleşen bölgelere uygulanmasıdır.

PRP tedavisi uygulanan saç nakli hastalarında foliküllerin, ekilen alanda tutunma oranlarının arttığını ve operasyon sonrası yara iyileşmesinin hızlandığını gözlemlenmiştir. Genetik ya da mevsimsel sebeplerle seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saçları olan erkek ya da kadınlarda tedavi amaçlı uygulanabilir.

Ayrıca 'Androjenik Areata' adı altında geçen bölgesel saç dökülmesi ‘saç kıran ‘hastalığında da başarılı sonuçlar alınmaktadır. PRP sistemi her saç nakli vakasına uygulanabilir. Kendi kanınızla yapılan bu işlem başka maddeler ihtiva etmediğinden tedavi sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon riski kesinlikle bulunmaz.

P.R.P yani "Plateletten Zengin Plazma" 1970' lerden beri tüm dünyada yara iyileştirmesini hızlandırmada kullanılan bir kan yan ürünüdür. P.R.P'nin bu etkisi Amerika'da FDA (Gıda ve İlaç İdaresi ) tarafından onaylanmıştır.