Piezo Burun Estetiği: Kırmadan Burun Estetiği

Piezo burun estetiğinde ultrason dalgaları kemik ve sert kıkırdak üzerinde etkili iken cilt, müköz membranlar, kan damarları, sinir dokusu gibi yumuşak dokular üzerinde çalışmaz ve bu dokulara zarar vermez.

Piezo tekniği yıllardır tıbbın diğer alanlarında kullanılmaktadır. Burun cerrahisinde kullanıma girmesi ise burun estetiği ameliyatlarında büyük bir teknolojik adımdır.

Piezo tekniği ile burnun estetik problemlerinin yanısıra burun tıkanıklıklarının çoğu zaman nedeni olan kemik eğrilikleri [septum deviasyonu] de düzeltilir.

Piezo burun estetiği tekniğinde elektrik akımını ultrason dalgalarına çeviren bir alet kullanılır ve oluşan ultrason dalgaları çekiç görevi görür. İyi olan şudur ki; Piezo burun estetiğinde ultrason dalgaları kemik ve sert kıkırdak üzerinde etkili iken cilt, müköz membranlar, kan damarları, sinir dokusu gibi yumuşak dokular üzerinde çalışmaz ve bu dokulara zarar vermez.

Piezo burun estetiği tekniğinde; kemik yapıları klasik yöntemde kullanılan osteotomlara göre daha kontrollü bir şekilde keseriz. Bu sayede istenmeyen kırık hatları oluşmaz, bunun da anlamı kemiklere istediğimiz şekli verebildiğimizdir.
Böylece Piezo burun estetiği ile hem burun çok başarılı şekilde güzelleştirilir hem de kemik eğriliğinden kaynaklı burun tıkanıklığı düzeltildiğinden hasta artık burnundan nefes alabilir, geceleri ağzı açık uyuma ve bundan kaynaklı ağız kuruluğu, sabahları yorgun uyanma problemleri ortadan kalkar.

Piezo Burun Estetiği’nde yumuşak doku ve damarlarda hasar meydana gelmediğinden kanama çok az seviyededir, ameliyat sonrası morluk ve şişlik yok denebilecek kadar azdır.

Sonuçta ise Piezo Burun Estetiği ile hastalar günlük yaşantılarına daha erken dönebilmektedir.