Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği daha önce geçirilmiş olan burun estetiği uygulamalarının kötü veya beklenen sonuca ulaşılamaması halinde yapılan bir düzeltme ameliyatıdır.

Revizyon kelime anlamı olarak gözden geçirme, yeniden inceleme anlamına gelmektedir. Revizyon burun estetiği ise daha önce geçirilmiş olan burun estetiği uygulamalarının kötü veya beklenen sonuca ulaşılamaması halinde yapılan bir düzeltme ameliyatıdır. Sadece estetik görüntü değil yanı sıra burnun solunum işlevi de bozulmuş olabilir. Revizyon burun estetiğinin amacı oluşmuş tüm estetik ve işlevsel bozuklukları gidermektir.

Bazen burun estetiği ameliyatı geçiren hastalar ikinci veya daha fazla işlem geçirebiliyor. Revizyon burun estetiği geçirilmiş ameliyat veya uygulamalardan dolayı alanda oluşmuş deformasyon ve bozukluklar neticesinde daha zor olabilir. Tekrar sayısıyla bu zorluk artacağından revizyon burun estetiğinde doğru müdahale çok önemlidir. Daha öne birkaç kez burun estetiği ameliyatı geçirmiş ve memnun kalmamış olabilirsiniz. Tabi ki revizyon burun estetiğinden vaz geçip istemediğiniz bir görünümü kabul etmektense deneyimli bir cerrah ve gelişmiş uygulamalar ile bu sorunlar basit dokunuşlarla düzeltilebilir.

Geçmişte yaşadığınız kötü deneyimler sizi kesinlikle bunu düzeltmek için doğru olandan uzaklaştırmamalı.
Bir önemli nokta ise zamanında müdahaledir. Geçirilen burun estetiği ameliyatının oturması için yeterli süre geçmeden revizyona kalkışmak sorunu gidermez daha da büyütebilir. Tabi ki geç müdahale de aynı sorunları oluşturabilir. Doğru doktor, doğru işlem, doğru zaman. Dolayısıyla revizyon işlemleri arasında tercihen 6 aylık süreler gereklidir.