ThermiRF

ThermiRF, FDA onaylı enjekte edilebilir radyofrekans cihazıdır.

ThermiRF, FDA onaylı enjekte edilebilir radyofrekans cihazıdır. ThermiRF, thermistor ile ısı kontrollü radyofrekans enjekte ederek yumuşak dokuyu uyarır. Isının ve radyofrekans dalgalarının ayarlanabilir olması ThermiRF’i son derece güvenilir kılar.

ThermiRF vajinal sıkılaştırma (ThermiVa), cilt sıkılaştırma (ThermiSmooth), yumuşak doku sıkılaştırma ve yağ eritmede; noninvaziv (doku bütünlüğü bozulmadan, kanamasız) veya micro-invaziv (minimum girişimsel) kullanılabilir.

ThermiRF, micro-invaziv olarak 18-22 G kalınlıktaki ( 0,6-1,3 mm ) kanül ile cilt altına girilerek istenilen derinlik ve istenilen noktaya kontrollü bir şekilde ısı ve radyofrekans enjekte eder. Zaman ve ısı kontrollü radyofrekans dalgaları cilt altı bağ dokuyu uyarır. Cilt yüzeyinde herhangi tahribat oluşturmaz. İşlem boyunca ısı saniyede 12 kez ölçüm yapan termal kamera ile kontrol altında tutulur. Sadece 0,6-1,3 mm’lik delikten girilerek yapılan ThermiRF, işlem sonrası iyileşme süreci gerektirmez.

ThermiRF ortalama 40 dk kadar sürer ve acısızdır. Bu yüzden anestezi gerektirmez. ThermiRF ile hedef dokuya iletilen uyarı anında küçülme sağlar. Sonuç tek seansta ve işlemden hemen sonra ortaya çıkar ve zamanla etkisini göstermeye
devam eder. ThermiRF sonucu birkaç yıl boyunca kalıcıdır. ThermiRF sonrası hafif kızarıklık ve ödem olabilir ancak 24 saat sonra geçer.