ThermiSmooth

ThermiSmooth

İlk olarak Amerika’da geliştirilen ThermiSmooth hızla ülkemizde de kullanılmaya başlandı. FDA onaylı olup elde edilen başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ve birçok yayınla sunulmuştur.

ThermiSmooth özellikle göz çevresi kırışıkları ve göz altı torbaları için geliştirilmiş radyofrekans uygulamasıdır. Dudak çevresindeki ince çizgilerin tedavisinde de oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Noninvaziv (doku bütünlüğü bozulmadan, kanamasız) bir yöntemdir.

ThermiSmooth özel bir probla cilt yüzeyine uygulanır. Burda cilde radyofrekans dalgaları verilir, bu sırada oluşan ısı; dokuyu sıkılaştıran, yenilenme sağlayan fibroblast ve kollajen uyarımını yapar. Böylece uygulanan bölgede hızla sıkılaşma ve kırışıklıklarda kaybolma gerçekleşir. Yani dudak ve göz çevresindeki kırışıklıklarda azalma, göz altı torbalarında kaybolma, cildin ince olduğu bölegelerde sıkılaşma meydana gelir.

Isı anlık olarak termal kamera ile takip edilir ve kontrol altında tutulur. Bu kamera saniyede 12 defa ölçüm yapar. ThermiSmooth güvenilir ve ağrısız bir yöntemdir. Anestezi ihtiyacı yoktur. Hatta hastalar uygulama sırasında ılık bir masaj hissi tarif ederler.

Ameliyatsız göz kapağı, göz çevresi, dudak çevresi estetiği isteyen hastalar için oldukça başarılı bir yöntemdir. ThermiSmooth ile göz kapaklarındaki deri fazlalığı, göz torbaları giderilir. İşlem süresi her bölge (örneğin bir göz kapağı ) için ortalama 7 dakikadır. Bu da hastalar için tercih nedeni olmaktadır.

ThermiSmooth noninvaziv (doku bütünlüğü bozulmadan, kanamasız) olduğundan işlem sonrası iyileşme süreci yoktur, hasta günlük hayatına dönebilir. Şişme, morluk olmaz. Sonuç işlemden hemen sonra fark edilir.