ThermiVA

ThermiVA

ThermiVa son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan ve başarı getiren; kadınlarda genital bölgenin gençleşmesinde ve tedavisinde kullanılan ameliyatsız bir thermi tight yöntemidir. ThermiVa cilde ısı kontrollü radyofrekans dalgaları yayarak çalışır.

ThermiVa probu ile radyofrekans dalgaları dokuya verilir bu sırada bir ısı ortaya çıkar. Probtaki termal sensör çıkan ısıyı kontrol etmeyi sağlar. Radyofrekans dalgaları ve ısı, kollajen bağ dokuyu uyarır böylece canlanma ve sıkılaşma için gerekli terapötik hasarı sağlar. Daha sonra yeni kollajen oluşumu, fibroblastik aktivasyon ile gençleşme sağlanır. Thermiva noninvaziv (doku bütünlüğünü bozmadan, kanamasız) bir işlemdir. İşlem ortalama 40 dk sürer. Herhangi bir ağrı ve rahatsızlık hissi olmadığından anesteziye gerek kalmaz.

Kadınlarda yaş, doğum, menopoz, hamilelik gibi sebeplerden dolayı vajinal kaslarda gevşeme meydana gelebilir. Bu da idrar kaçırma, sık idrara çıkma, kuruluk, cinsel tatminsizlik, orgazm olamama gibi sorunlara neden olur. Her kadın gençlik yıllarına, doğumdan önceki vücutlarına dönmeyi arzular. ThermiVa ile bu isteklerini gerçekleştirmek mümkün. ThermiVa iç genital kanala ve dış genitale (dudaklar) uygulanarak yapılır. Dış genitalde daha genç görünüm elde etmeyi sağlar. İç genitalde sıkılaşma ve onarım sağlayarak sık idrara çıkma bulgularında düzelme, idrar kaçırma problemlerinde önemli iyileşme, vajinada kuruluk, sarkma, cinsel isteksizlik ve fonksiyonlarında düzelme sağlar.

ThermiVa tamamen risksiz ve ağrısız bir uygulamadır. Anesteziye ihtiyaç yoktur. Cerrahi bir uygulama olmadığından istirahate ve pansumana gerek yoktur. İşlem son derece rahat geçer ve sonrasında hastalar günlük yaşantılarına cinsellik dahil dönebilirler. Tek seansta bile sonuç fark edilir düzeydedir.