Ulthera: Ameliyatsız Yüz Asma

Ameliyatsız Yüz Asma olarak bilinen Ulthera uygulaması sırasında cilt altına verilen ısı etkisi ile deri altında kollagen üretilmeye başlar ve ciltte sıkılaşma oluşur.

Estetik yüz germe operasyonu yerini son dönemlerde teknolojik mucize olarak da bilinen Ultheraya (cerrahi olmayan yüz asma yöntemi) bırakmakta olup, ülkemizde de bilinmekte ve uygulanmaktadır.

Estetik cerrahinin aksine operasyona gerek kalmadan ultrason metodu ile  ciltteki elastikiyet kaybını [lazer teknolojisinin çözemediği] iyleştirir. Düşük kaşlarda, cilt kırışıklıklarında oldukça etkilidir. Cerrahi yüz germe operasyonlarındaki iyileşme sürecine ihtiyaç olmadan başarılı ve sorunsuz çözüm sunarak estetik cerrahi teknolojisinde yeni trend olmayı başarmıştır.

Ulthera; işlem süresinin ortalama 30 dakika gibi kısa olması ve işlem sonrası günlük yaşantıya devam edilebilmesi nedenleriyle de de trend olmayı başarmış bir uygulamadır. Uygulama sırasında cilt altına verilen ısı etkisi ile deri altında kollagen üretilmeye başlar ve ciltte sıkılaşma oluşur. Ciltde mükemmel sıkılaşma meydana gelir. Ortalama 3 ay sonrasında beklenilen sonuç elde edilmektedir.

Uygulamadan önce ağrı kesici alınması bazı kişilerde yeterli olurken bazı hastalarda sedasyon ihtiyacı olmaktadır.Kişilerde uygulama anındaki ağrı hissi; iğne batması hissi olarak tarif edilmektedir.

Uygulama sonrası kişiler günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edebilmektedir. Bazı kişilerde kızarıklık hissi anlık oluşabilmekte 1-2 saat içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Bu uygulama başta Amerika olmak üzere çok fazla ülkede uzun yıllardır güvenle uygulanmakta olup, herhangi olumsuz etki gözlenmemiştir. Bu da başarılı olduğunu ve güvenle tercih edilebildiğini ispat etmektedir. Uygulama sonrası kişilerde memnuniyetin çok yüksek olduğu dikkati çekmektedir.