Video Endoskopik Burun Estetiği

Video endoskopik burun estetiği deformasyon olmadan yapılan bir işlemdir. Travma daha az olduğundan iyileşme süreci de hızlıdır.

Teknolojinin burun estetiği alanında gelişme sağladığı yöntemlerden biri de video estetik burun estetiğidir. Endoskopi bir yerin açılmadan optik kamera ile görüntülenerek muayene edilmesidir. Endoskop ise bunu yapmaya yarayan 1-2 mm çapındaki bir kanül şeklinde olup ameliyat bölgesinin aydınlatılmasını, görüntülenmesini ve müdahale edilmesini sağlar. Bu sayede eksiksiz sonucu elde etmek cerrahlar için daha pratik hale gelir.


Video endoskopik burun estetiğinde burun iç görüntüsü kamera ile bir ekrana yansıtılır. Yüksek çözünürlükteki kameralar yardımıyla elde edilen üç boyutlu görüntüde tüm dokular, damar, sinir, kemik, kıkırdak yapıları net bir şekilde izlenmekte ve milimetrik müdahaleler yapılabilmektedir. Kusursuz burun estetiği elde etmek böylece daha kolaydır.


Genelde burun estetiği ameliyatı sonrası şişme, morarma, ödem ve ameliyat izi müdahale sırasında damarların ve dokuların zorlanmasıyla olur. Video endoskopik burun estetiği deformasyon olmadan yapılan bir işlemdir. Travma daha az olduğundan burun estetiği ameliyatı sonrası bu şikayetler ile minimum karşılaşılmaktadır. Böylece iyileşme süreci de hızlanmış olur.


Tabi ki böyle bir işlem için dikkat edilmesi gereken cerrahın tecrübesi ve mahareti kadar hasta için hangi yöntemin daha doğru olduğudur. Doğru hastaya doğru uygulama yapılması en iyi sonucu verecektir.