Vücut Estetiği

Vücut / Meme Estetiği

Vücut / Meme Estetiği

VÜCUT ESTETİĞİ

Son yıllarda fazla kiloların insan sağlığı üzerine yapmış olduğu negatif etkilerin açıkça ortaya konması ve ince ve orantılı bir vücut yapısına sahip olmanın görsel olarak daha estetik olması nedeniyle günümüz insanı böyle bir forma ulaşabilmek için çok sayıda yöntem denemektedir. Bu yöntemlerin bazıları çok etkin ve başarılı iken bazıları etkisiz hatta zararlı bile olabilmektedir. Bu yüzden hangi yöntemin nasıl ve kimde kullanılacağına bu konuda uzman kişiler tarafından karar verilmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak için başvurulacak yöntemleri cerrahi olan ve olmayan yöntemler olarak iki ana gruba ayırabiliriz.

Cerrahi olarak biz plastik cerrahların kullandığı yöntemler içinde liposuction, karın germe, kol germe , lazer lipoliz, meme ameliyatları başlıcalarıdır.

Son yıllarda Türkiye’de ilk defa merkezimizde kullanılmaya başlanan komplikasyon olasılığının neredeyse olmadığı minimal invaziv lazer lipoliz bu konuda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Ancak son yıllarda cerrahi olmayan yöntemlerde de büyük gelişmeler olmuş ve yeni teknoloji ürünü tıbbi cihazlar üretilmeye başlamıştır. Bu amaçla kullanılan teknolojiler odaklı yansılanım teknolojileri (Ultrashape), odaklı çok kutuplu radyofrekans teknolojileri (3DEEP RF) ve Soğuk Lipoliz teknojileri (Zeltiq) olarak özetlenebilir. Bu teknolojik cihazlar uygun seçilmiş vakalarda başarılı sonuçlar sağlayabilmektedir.

MEME ESTETİĞİ

Kadınlarda meme, güzelliğin ve doğurganlığın sembolüdür. Kadınların bu en önemli cinsel ve fonksiyonel organını güzelleştirmek için geliştirilen teknolojiler dikkat çekici boyuttadır.

Teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan meme büyütme operasyonları, bugün geldiğimiz noktada estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından biri.

İster göğüs küçültme ister göğüs büyütme amacıyla olsun meme estetiği ameliyatı olacak hanımların geçmesi gereken temel aşamalar vardır. Bu aşamalardan birincisi bir plastik cerraha başvurarak göğüs estetiği öncesi muayene olmak ve bilgi almaktır. Meme estetiği öncesi cerrahınız sizi dikkatlice muayene edecektir. Sonrasında sizin meme büyütme, meme küçültme veya meme dikleştirme ameliyatlarından hangi ve ya hangilerine ihtiyacınız olduğu konusunda bilgi verecektir. Göğüs estetiği öncesi bu aşamadan sonra göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme yöntemlerini sizinle tartışacak ve sizin de tercihlerinizi göz önünde bulundurarak bir yönteme karar verecektir. Bu esnada meme estetiği ameliyatı öncesi fotoğraflarınızı çekecektir. Bu fotoğraflar üzerinde 3D VECTRA gibi programlar kullanarak ameliyat sonrası nasıl bir göğse sahip olabileceğiniz simüle edilebilir. Ben özellikle göğüs büyütme ameliyatı planladığım hastalarımda kullanmak istediğim protez tipini ve hacmini hastanın fotoğraflarıyla birlikte 3D Vectra programına yüklüyor ve ameliyat sonrası nasıl bir görüntü oluşacağını bilgisayar ekranından hastamla paylaşıyorum. Bazen hastanın isteklerine göre daha büyük veya küçük bir protez kullanıyorum. Bir sonraki aşama ise meme estetiği öncesi hastanın göğsünün radyolojik olarak taranmasıdır. Kırk yaş altında olan hanımlarda göğüs estetiği öncesi öncelikle ultrasonografi eğer gerekirse mamografi yapılırken 40 yaş üzerindeki hanımlarda mamografi ile meme taraması yapılmalıdır. Özellikle daha önce hiç meme taraması olmamış hanımlarda bu gereklidir.   Bu taramaların sonunda hastaya meme estetiği ameliyatı için randevu verilir.

Meme estetiği ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası hasta aynı gün ve ya ertesi gün evine gidebilir. Göğüs estetiği sonrası ağrı genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesicilerle giderilebilecek kadar azdır. 

Pek çok hanımın merak ettiği konuların başında estetik göğüs ameliyatı fiyatları gelmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları , gögüs büyütme ameliyatı fiyatlarıyla hemen hemen aynıdır. Ameliyatın yapılacağı hastane , kullanılacak protez gibi faktörler meme estetiği ameliyatlarında belirleyici rol oynar. Göğüs büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı ve göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle telefon ve ya mail ile iletişime geçebilirsiniz.