Zeltiq

Zeltiq bir Cryo Lipoliz cihazı olup soğuk teknolojisi ile yağ hücrelerinin hayati fonksiyonları durdurularak yok edilmesi prensibine dayanır.

NİŞANTAŞI ZELTİQ (Zeltik)
Zeltiq bir Cryo Lipoliz cihazı olup soğuk teknolojisi ile yağ hücrelerinin hayati fonksiyonları durdurularak yok edilmesi prensibine dayanır. İşlem bazı kişilerde ağrılı olabildiğinden sedasyon uygulanması gerekebilir. İşlemden sonra uygulama alanında 1-2 gün içerisinde kaybolan kırmızılık ve morluk gelişebilir. Birkaç ay süren his kaybıda gözlenebilmektedir.
Diğer cerrahi omayan vücut şekillendirme yöntemleri (Radyo Frekans ve Ultrasound teknolojileri) ile birlikte kullanılması önerilmemektedir.

Zeltiq Kimler için uygun bir yöntemdir?
Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan hastalar uygun adaylardır.
• Diyet ve spor yapmanıza rağmen vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa,
• laç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız,
• Bu yağlardan kurtulmak için ayırabileceğiniz zaman kısıtlıysa ve uygulanacak işlem sonrası günlük hayata hemen dönmeniz gerekiyorsa, Zeltiq sizin için uygun bir yöntemdir.

Zeltiq Kimlere Uygulanmaz?
Zeltiq, hamileler, ileri düzeyde karaciğer rahatsızlığı olanlar (siroz gibi) ve soğuğa alerjisi olanlar haricinde bay bayan herkese uygulanabilmektedir.

Zeltiq Coolsculpting Sistemi Nasıl İncelme Sağlıyor?
Bu yöntemde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden soğutulmaktadır. Yapılan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis programlanmış hücre ölümüdür. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal bağışıklık sistemi ile yıkılarak vücuttan atılır. Zaman içersinde yağ tabakasında yaklaşık %20-40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar.

Zeitiq Sonrasında Neler Oluşmaktadır?
İşlem sonrasında, ilgili bölgede morluğa yakın bir kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşur. Bu kızarıklık uygumla sonrası saatler içinde azalarak kaybolur.Uygulama bölgesinde bire kaç hafta süren hassasiyet olabilir Zaman içerisinde 2 ile 4 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelecektir.

Zeltiq Kaç Seans Uygulanır?
Zeltiq soğuk lipoliz 1 seans uygulanmaktadır.

Zeltiq Uygulama Seansı Ne Kadar Sürer?
Her bir bölgeye uygulanması yaklaşık 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa işlem 2 saat sürecektir.

Zeltiq Uygulaması Sonrasında Sonucu Ne Zaman Görebilirim?
Etkileri 3. haftada görülmeye başlar, 4. aya kadar devam eder. Altı-sekizinici haftada belirginolrak etkisini görebilirsiniz.

Zeltiq Coolsculpting Yan Etkisi Var mıdır?
Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık oluşur. Bazı kişilerde uygulama bölgesinde hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet kısa sürede kaybolur. Bazı kişilerde uygulama bölgesinde birkaç hafta süren his kaybı oluşabilir.