top of page

Boyun Germe

Boyun Germe

BOYUN GERME

 

Lazer Destekli Boyun Germe, günümüzde hızlı iyileşmeyi ve hızlı iş/sosyal yaşantıya dönmeyi sağlayan önemli bir tekniktir. 

 

Boynumuz da maalesef yaşlanmadan nasibini alır. Zaman içinde boyun kasları ve derisi gevşer, boyun kalınlaşır ve aşağı doğru sarkar. Gençlikte olan keskin çene-boyun açısının yerine çeneden gözdeye uzanan sarkık ve gevşek bir boyun alır.

 

Bu durumun çözülerek boynumuzun gençlikteki gibi keskin bir açı yapması, incelmesi ve gıdının gitmesi lazer destekli boyun germe tedavisi ile günümüzde çok kolaylaştı. Eskiden yapılan geleneksel büyük kesileri ve büyük işlemleri artık uygulamıyoruz. 

 

Boyun germe işleminde öncelikle boyunda birikinti yapan yağları lazer ile alıyoruz. Boynu hem inceltiyoruz hem de aynı zamanda boyun altı kas ve bağ dokusunu kuvvetlendirerek boynun gerilmesini ve deri kalitesinin artmasını sağlıyoruz. 

 

Lazer Destekli Boyun Germe İşleminde Nasıl Bir Anestezi Uygulanır?

Lazer destekli boyun germe ameliyatları genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Bizim yüz germe ameliyatı için kendi kliniğimizde uyguladığımız anestezi yöntemi ise sedasyon (yatıştırma) ve lokal anestezidir. Bu anestezide ağrı neredeyse hiç olmaz, uyanmada hiçbir sıkıntı olmaz, anestezi riskleri en aza indirilmiş olur. Sonrasında ise hastanın aynı gün taburcu olup evinde istirahat etmesi sağlanmış olur.

 

 

Lazer Destekli Boyun Germe Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Olur?

 

Kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir. 1 hafta boyunca antibiyotik ve ağrı kesici tedavi verilir. Ağrısı çok olan bir ameliyat değildir. Şişliklerin az olması için başın yüksekte tutularak yatılmasına dikkat edilir. Boyun bölgesinde bir süre uyuşukluk ve karıncalanma olabilir, bu zaman içinde geriler.  Boyunda şişliği azaltıcı ve yaraları kapatıcı bir pansuman olur, bu bantlar da 3 gün sonrasında çıkartılır. Kliniğimizde, bazı durumlarda ameliyat sonrasında iyileşmeyi hızlandırmak için radyofrekans cihazı kullanmaktayız. Bu teknoloji ile birlikte şişlikler daha hızlı inmekte ve iyileşme hızlanmaktadır. Ameliyattan sonra hasta 1. Haftadan sonra günlük yaşantısına dönebilir. 

 

 İz Kalır Mı?

 

Lazer destekli boyun germe işleminde iz kalmaz. Asma işlemi eklenirse kulak arkasında görünmeyen küçük izler olur.

 

 

Sonuçları Doğal Olur Mu?

 

Lazer destekli boyun germe ve gençleştirme işleminin sonuçları son derece doğal olmaktadır. Ameliyatlı bir görüntü ortaya çıkmamakta, ancak gençleşme ve sağlık hissi hemen farkedilebilmektedir.

 

Riskleri Nelerdir?

 

Ciddi bir riski olmamakla birlikte enfeksiyon, sıvı birikimi, asma yapılmadıysa istenilen deri toparlamasının olmama durumunda ikincil asma işlemi gerekliliği sayılabilir.

 

 

 

Gençliğin en önemli emarelerinden biri olan ince, gergin bir boyun ve keskin bir çene-boyun hattı için hızlı iyileşme süresi, morluk, şişlik ve ağrıların en az olduğu, teknolojinin nimetlerinden faydalandığımız lazer destekli boyun germe işlemini tercih ediyoruz. Lazer destekli boyun germe fiyatları için arayın veya Whatsapp’tan bize ulaşın.

 

Güzel, ince ve gergin bir boyunla gençleşmek için hemen iletişime geçin!

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page