top of page

Göğüs Dikleştirme

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

 

Meme ile ilgili sıkıntılar memenin küçüklüğü ve büyüklüğü olabildiği gibi memenin sarkıklığı da olabilir. Peki memelerimiz neden sarkar? Bunun en önemli iki cevabı var: 1- bebek emzirme 2- yaşlanma. Hamilelikte memeler sütle dolar, büyür, emzirme süreci bitince de söner. Hele bu durum birkaç kez tekrarladı mı vücudumuzun geri kalanı ne kadar fit olursa olsun, memelerde bir sarkıklık olur. Yaşla beraber de memedeki bağ dokusunun ve derinin kendisini bırakmasıyla beraber gençlikteki dik memeler yerini gevşek ve sarkık memelere bırakır. Ayrıca bu süreçler sonunda çoğu zaman memede ciddi bir hacim kaybı da olmuş olur.

 

Bu durum, kadınlarda görsel olarak kendilerini beğenmemeye, özgüven eksikliğine ve yakın ilişkilerde bu nedenle zorluk yaşamalarına sebep olur. Kadınlık hislerini geri kazanmak isterler. Neyse ki bunu sağlamak estetik cerrahi sayesinde mümkündür. Meme dikleştirme, diğer ismiyle mastopeksi (masto=meme, peksi=asma, dikleştirme) işleminde memenin gevşeyen fazla derisi alınır, meme başı büyüdüyse olması gereken büyüklüğe getirilir, meme başı yukarıya taşınır. Eğer memede hacim kaybı da varsa memeye protez veya kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu ile kaybettiği hacim geri verilir. Bunlardan meme protezini daha sık kullanmaktayız. Bu işleme meme büyütme ve dikleştirme veya “augmentasyon mastopeksi” diyoruz.

 

İyileşme hızı yüksek olan, ağrı düzeyi az olan bir işlemdir (protezli dikleştirmeler biraz daha ağrılı olabilir, ağrı kesicilere çok iyi cevap verir ve 2-3 gün içinde azalarak biter). Hasta günlük hayatına ertesi gün dönebilir. İşlem sonrasında bir süre medikal sutyen kullanılması gerekmektedir. 

 

Gençlik döneminizdeki dik ve güzel memelere tekrar kavuşmak mümkün. 

 

Bizi arayabilir veya Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

76263446_m.jpg
images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page