top of page

Kol İnceltme

Kol İnceltme

KOL GERME

 

Kollarda yağ miktarı fazlalığına bağlı kalınlık olduğunda inceltmek için Kol Lazer SlimLipo uygulanır. Ancak kollarda fazla kilo vermeye bağlı sarkıklık mevcutsa ve bu sarkıklığın egzersiz, spor veya ameliyatsız yöntemlerle giderilemeyeceği öngörülüyorsa burada çözüm kol germe ameliyatıdır. Kollardaki deri sarkıklığı kişide birçok sosyal ve psikolojik problemi de yanında getirir. Bu hastalar özellikle yaz aylarında açık kollu kıyafet giymekten utanırlar ve çekinirler. Kollarındaki bu sarkıklık hissi kendilerini sağlıksız hissettirebilir ve özgüven kaybına yol açabilir.

 

Kol germede koltukaltından dirseğin birkaç santim gerisine kadar uzanan bir kesiyle eliptik bir şekilde fazla deri cerrahi olarak çıkartılır. Geriye kalan deri derialtı ve deri emilen özel dikişlerle estetik olarak kapatılır. Yara izi, kollar kapalıyken içeride kalacak şekilde bırakılır. Ameliyattan sonra yatışa gerek olmaz, başka ameliyatlarla kombine edilmemişse aynı gün hasta taburcu edilir. Bir ay boyunca özel kol korsesi kullandırılır. Bu korse kolun istediğimiz şekilde iyileşmesine ve şekillenmesine yardımcı olur.

 

Bu ameliyattan sonra pansumanlar üçüncü gününde çıkartılır ve yara yeri yıkanır. Hasta günlük hayatına ve işine hemen dönebilir. Bir ay boyunca kolla yapılan sporlardan uzak durması gerekmektedir. 

 

Kol germe ameliyatı için fiyat almak için bizi arayın veya Whatsapp’tan bize ulaşın.

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page