top of page

Manuel FUE  Saç Ekimi

Manuel Fue tekniği hassas bir dokunuş, fiziksel dayanıklılık, mükemmel bir el göz koordinasyonu ve el motor becerisi gerektirir.

FUE (Follicular Unit Extraction)

FUE, saç naklinde greftlerin çıkarılması aşamasında kullanılan teknik olup, saç nakli cerrahisi alanındaki son gelişmedir.

FUE tekniğinde greftler mikro punchlar kullanılarak donör bölgesinden (saç alımı yapılacak iki kulak arasında kalan alan) alınır.

FUE tekniği çok sayıda greftin, donör bölgesinde herhangi bir yara izi oluşmadan alınmasını sağlar. FUE tekniğinde saç derisinde herhangi bir kesi yapılmaz.

 

FUE tekniği, diğer tekniklere oranla daha fazla greft alınmasını / çıkarılmasını sağlar. FUE tekniği, diğer tekniklere oranla ekilecek greft sayısını artırır ve hastanın daha sık/yoğun bir saça kavuşmasına olanak sağlar.

 

FUE Tekniğinin Sağladığı Faydalar:

 

- Hiçbir dikiş gerektirmez ve kalıcı yara izi bırakmaz.
- Konforlu ve kısa süreli iyileşme süreci sağlar.
- Genel olarak ödem ve morluk oluşmaz.
- Operasyon sonrası ağrı neredeyse yoktur.
- Operasyon sonrası activite daha az sınırlanır ve günlük hayata dönülür.
- Maksimum sayıda greft çıkarılabilir.
- Hasta dilediği uzunlukta veya kısalıkta saçını kullanabilir.

 

MANUEL FUE

 

MANUEL FUE tekniği, donör bölgesinde herhangi yara izi bırakmadan, optimum sayıda ve kalite de greftlerin tek tek alınması / extraction

işlemidir.

 

Manuel Fue tekniği hassas bir dokunuş, fiziksel dayanıklılık, mükemmel bir el göz koordinasyonu ve el motor becerisi gerektirir.

Manuel FUE tekniği ile extraction işlemi el ile greftlerin hissedilerek tek tek çıkarıldığı ve greft kaybının olmadığı bir tekniktir.

Manuel FUE tekniğinin temel amacı, extraction işlemi sırasında greftlerin ve donör bölgesinin zarar görmemesi ve donör bölgesin homojenliğin korunmasıdır. Homojenliğin korunuyor olması sebebiyle birden fazla seans sonra bile, donör alanındaki yoğunluk ancak yakın muayene ile görülebilmektedir.

Her bir hastanın kafa yapısı, saçların yönü ve açısı birbirinden farklı olabildiğinden, planlamanın buna uygun olarak yapılarak doğal görünüm sağlanmaktadır.

 

İNSİZYON (ALICI KESİLER OLUŞTURULMASI)

Kesi, donör bölgesinden alınan greftlerin yerleştirilmek üzere ekim bölgesinde oluşturulan yuvacıklardır.

İnsizyon işlemi saç nakillerinde Lateral Slit veya Sagital Slit yöntemi ile yapılabilmektedir.

Ancak ekim süreci daha uzun ve zahmetli olmakla birlikte, ekim bölgesinde doğallığı sağlamak amacıyla merkezimizde insizyon işlemi “Lateral Slit” yöntemi ile yapılmaktadır.

 

LATERAL SLİT

Lateral Slit, saç büyüme yönünde yapılan insizyon / kesi işlemine denir. Lateral tekniği saçların doğal görünümünü sağlar. Doğal saç 10° 90° açılar arasında değişir. Lateral kesi ile daha küçük kesiler kullanarak daha fazla yoğunluk üretilir.

Doğal görünüm oluşturabilmek için saç büyüme yönü, açısı, boşluk ve derinlik son derece önemlidir.

 

Letaral Slit;

- Doğal yönlendirme,
- Daha az doku hasarı oluşmasını,
- Yakın greft yerleştirme ve
- Daha fazla hacim illüzyonu oluşmasını sağlar.

 

İMPLANTASYON (EKİM İŞLEMİ)

İmplantasyon, manuel FUE tekniği ile donör bölgesinden çıkarılan greftlerin, Lateral Slit yöntemi ile açılmış olan kesilere, özel teknik aletler ile greftlere zarar vermeden yerleştirilmesi işlemidir.

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page