Mikro Burun Estetiği

Mikro burun estetiği, en çok uygulanan minimal invazif burun operasyonudur.

Burun estetiği cerrahisi estetik ameliyatlar içinde en çok yapılanlardandır. Burun estetiği ameliyatlarında başarımızı arttırırken istenmeyen etkileri nasıl azaltacağımız her zaman aklımızdadır. Teknolojik gelişmeler tıp alanında da yerini bulmuştur. Doku hasarını en aza indirecek şekilde cerrahi aletler yapılmaktadır.

Burun estetiği cerrahisinin klasik yöntemlerinde kullanılan aletlerle istenmeyen kırık hatları, kemik parçalanmaları meydana gelebilmektedir. Bunun önüne geçmek için son yıllarda burun cerrahisinde kesici ve törpüleyici özellikleri olan mikromotor sistemleri geliştirilmiştir.Bu sistemler burun estetiğinin yanısıra burun tıkanıklığına neden olan kemik eğriliği[ septum deviasyonu] ameliyatlarında da başarıyla kullanılmaktadır.

Hastalarımın beklentilerini çok iyi dinlemek isterim. 3D simülasyon cihazıyla operasyondan sonra nasıl bir burna sahip olacaklarını önceden göstermenin iyi olduğunu düşünüyorum. Burun estetiği operasyonlarında video endoskop kullanıyorum. Bu endoskop, burun içini detaylı bir şekilde görüp milimetrik müdahalelerde bulunmama izin veriyor. Ve kullandığım mikromotor sistemin 1-2 milimetrelik başlıklarıyla burnun kemik yapısını ince bir şekilde keserek ve törpüleyerek yeniden şekillendiriyorum. İstenmeyen kemik kırıkları, doku hasarı ve kanamayla çok daha az karşılaşıyoruz.

Burun estetiğinde mikromotor sistemlerin kullanılması; doku kaybı ve hasarını neredeyse ortadan kaldırmış, ameliyat sonrası gelişen morluk ve şişlikleri çok azaltmış ve hastaların günlük yaşamlarına dönme süresini çok
kısaltmıştır. Mikromotor sistemin kullanıldığı burun estetiği ameliyatlarının başarısı hiç kuşkusuz ki cerrahın tecrübe ve yeteneğine bağlıdır.