top of page

Slim Lipo

Slim Lipo

Slim Lipo

Slimlipo yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

SLİM LİPO

Slim Lipo FDA onaylı lazer lipoliz yöntemlerinden biridir. Laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Lokal anestezi ve sedasyon anestezisi ile gerçekleştirilebilir. Slim Lipo lazeri dalga boyutu yağ dokusuna özgüdür ve yağ dışında diğer dokulara zarar vermez. Doğrudan yağ hücre zarını patlatır. Sıvılaşarak hücre dışına çıkan yağ cihaz sayesinde aspire edilerek alınıyor ve aspire edilemeyen çok az kısım da kolayca metabolize olarak vücuttan atılıyor.

Slim Lipo'nun smart lipoya avantajı, lazer dalga boyu ve enerjisinin daha iyi ? olmasından dolayı cilt sıkılaştırma ve germe kapasitesi daha üstündür. Slim Lipo bel, karın, sırt, basen gibi bölgelerin dışında kol, gıdı, ayak bileği, diz, bacak içi, bacak bölgelerinde de etkilidir. Bu yerler hastaların en çok rahatsız olduğu bölgelerdendir. Çünkü bu bölgelerdeki yağlar ne kadar kilo verilirse verilsin yok olmuyor. Bu da vücudu olduğundan kilolu gösteriyor. Ancak Slim Lipo sayesinde bu bölgelerdeki yağlardan kanamasız, ağrısız ve genel anestezi olmadan tek seansta kurtulabilinir. Slim Lipo ameliyatıyla yok edilen yağlar tekrar yerine gelmez. Ancak hasta fazla kilo alırsa mevcut yağ dokusunda artma olabilir. Böyle durumlarda işlem tekrarlanabilir. Hastalar Slim Lipo ameliyatından sonra spor yaparak ve beslenmelerine dikkat ederek bunun önüne geçebilirler. Tabi ki her şeye rağmen tüm lazer lipoliz işlemlerinde olduğu gibi tekrar yağ artışı mümkündür. Ancak Slim Lipo gibi yeni nesil lazer lipoliz işlemleriyle bu minimumdur.

Slim Lipo ameliyatı öncesi bölge özel bir solüsyon enjekte edilerek uyuşturulur. Sedayson anestezisi ile birlikte işlem ağrısız ve stressiz geçer. Genel anesteziye gerek kalmaz. 2 mm’lik deliklerden Slim Lipo probuyla lazer dalga boyu ve enerjisi ayarlayarak girilir. Yağ hücrelerini hedef alan lazer ışınları fotomekanik etki ile yağları eriterek aspire eder. Eş zamanlı olarak fototermal etkiyle cilt fibroblastları uyararak cildin gerilmesini sağlar. Deformasyon olmadığından işlem sonrası morluk, şişme, hassasiyet, ödem, ağrı neredeyse yoktur. Ameliyat sonrası olabilecek ödemi gidermek için korse giydirilir. Ancak diğer yöntemlerden daha kısa sürede korse çıkarılır.

İşlem sonrası hasta 1 saatte çıkabilecek duruma gelir ve aynı gün taburcu edilir. Günlük sosyal ve iş yaşantısına dönebilir. İyileşme oldukça hızlıdır.

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page