top of page

Smart Lipo

Smart Lipo

Smart Lipo FDA onaylı olup fazla yağ dokusunu yok etmek üzere tasarlanmış akıllı liposuction yöntemidir. Klasik lipoliposuction yöntemlerinin aksine Smart Lipo cilde, cilt altı dokuya, kasa ve yağ dokuya mekanik travma yapmaz. Bu sayede Smart Lipo ameliyatı sonrası ciltte pürüz, sarkma, cilt altı dokuda yapışıklık olmaz. Son derece doğal görünüm sağlar.

Smart Lipo sadece yağ hücrelerine duyarlı bir başlığa sahiptir. Bu yüzden yağlar kolayca eritilirken diğer dokular zara görmez. Smart Lipo'da eritilen yağlar tamamen sıvı hale gelir ve aspiratör ile dışarı alınır. Kalan çok az bir kısım da vücut tarafından metabolize edilir.

Aynı zamanda Smart Lipo yaydığı lazer ile fibroblastları uyararak cildi gerer ve sıkılaştırır. Ameliyat sonrası sarkma neredeyse hiç görülmediğinden ekstra bir germe ameliyatı gerektirmez. Kollojen yapıyı uyardığından doku yenilenmesi yani gençleştirme yapar.

Smart Lipo uygulanacak bölgeye Smart Lipo solüsyonu verilerek lokal anestezi sağlanır. Uyuşturulan bölgeye 2 mm’lik delikten sokulan ince, elastik, özel Smart Lipo probuyla uygulama yapılır. Genel anestezi (tam uyku hali) gerekmez, sedasyon anestezisi ile hafif uyku hali, sakinleştirici etki ve analjezi (ağrısızlık) sağlanarak yapılabilir. Böylece Smart Lipo işlemi ağrısız ve stressiz gerçekleştirilir. Genel anesteziye gerek kalmadığından gereksiz ilaç kullanımından kaçınılmış olunur. İşlem 1-1,5 saat sürer. Bu süre hasta için keyifle geçer, ilaçlar sayesinde geçen sürenin farkına varılmaz.

Smart Lipo sonrası hasta 1 saat kadar post-op (ameliyat sonrası) dinlenir ve daha sonra taburcu edilirler. Hasta 1 saat sonra normal yaşantısına neredeyse ameliyat olmamış gibi devam edebilir. Ertesi gün işine dönebilir. İyileşme hızlı olur. Morarma, ödem, şişme minimumdur. İşlem sonrası hastaya 7-10 gün korse giydirilir ve 3 gün sonra korse açılır. Fark korse açıldığında gözle görülürdür. Korse bir süre daha giyilmeye devam edilir. Zaman geçtikçe vücut yağ eritmeye devam eder. 1 sene sonra bile faydasını gösterir.

17497026_xl.jpg
images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page