top of page

Vaser Lipo

Vaser Liposuction

VASER Hi-Def Liposculpture ise yüzeysel, derin ve geçiş bölge liposuction teknikleri ile doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaktadır.

Vaser Liposuction (Vaser Lipo) dünyada ve Türkiye’de hızla yayılarak en çok yapılan ameliyatlar arasında ilk sıraya girmeyi hedefliyor. Yıllar boyunca farklı yöntemlerle yağ hücreleri vücuttan alınarak vücuda şekil verilmeye çalışıldı. Ancak Vaser Liposuction (Vaser Lipo) yöntemi ile klasik liposuction yöntemlerinin pabucu dama atıldı.

Vaser Liposuction (Vaser Lipo) ultrasaund enerjisi ile birleşen bir liposuction-lipofilling yöntemidir. Sadece yağ dokusuna etki eden ses dalgaları ile yağları sıvılaştırıyor. Vaser liposuction (Vaser Lipo) ultrason enerjisi sayesinde yağ hücreleri alınırken alınan bölgeyi üç boyutlu olarak şekillendirmeyi sağlar. Bir heykeltıraş gibi vücut hatlarında çalışmak ve şekillendirmek mümkün hale geliyor. Bu sayede Vaser Liposuction (Vaser Lipo) ile çalışılan bölgede kas gölgeleri ortaya çıkar ve kaslı bir görünüm sağlar. Fazla kilolu olmasanız bile Vaser Liposuction (Vaser Lipo) ile sportif görünmek için kaslarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Vaser Liposuction (Vaser Lipo) dalgaları yağ hücrelerine duyarlıdır; sinir, kas, damar gibi dokulara zarar vermez. Bu sayede işlem esnasında ve sonrasında ağrı, kanama, morluk, ödem, şişlik neredeyse olmaz. Alınan yağ hücreleri de bu işlemle zarar görmez ve canlılığını korur. Yağ hücrelerinin canlılığını yitirmemesi lipofilling yani otolog doku transferine olanak sağlar. Alınan yağları özel bir işlemden geçirerek ihtiyaç duyulan bacak, meme, kalça gibi bölgelere vererek şekillendirmek mümkün. Bağ dokuya zarar vermediğinde ciltte sarkma, pürüz ve gevşekliğe neden olmaz. Smooth özelliği ile selülit için de çözüm sunmaktadır.

Vaser Liposuction (Vaser Lipo) lokal anestezi ve sedasyonla çok rahat uygulanabilir. Hasta genel anesteziye girmeden, yapılan ilaçlarla hafif uyku hali ile işlem bölgelerine küçük deliklerden verilen lokal anestezi sıvısıyla uyuşturulur. Böylece gereksiz ilaç alımından kaçınılır. Hasta kontrolü kaybetmezken tüm stres ve ağrıları alınmış olur ve hasta için çok rahat geçmesini sağlar. 2 mm kadar delikten yağ dokuyu seçici olarak alan ultrasonic Vaser Liposuction (Vaser Lipo) probu ile girilerek yağlar alınır. Bağ dokuya zarar vermediğinden istenilen derinlikte çalışılabilir. İşlem ortalama 1-1,5 saat sürer. Bu süre hasta için sedasyon sayesinde fark edilmediğinden çok kısa gelir.

İşlemden sonra sosyal yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz. Yara izi, ağrı, morluk, hassasiyet gibi şikayetler neredeyse olmaz rahat ve konforlu geçirirsiniz. Giydirilen korse de bunları destekler. Korse üç gün sonra açılır. Toplamda 7-10 gün korse giydirilir. Dikkat etmeniz gereken bir şey olmaz. Yıllarca diyet ve sporla ulaşamadığınız görünüme vaser lipo sayesinde kısa bir sürede ve acısız kurtulmanız mümkün.

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page