top of page

Yüz İnceltme

Yüz İnceltme

YANAK İNCELTME

 

Yanak inceltme iki şekilde olabilmektedir: 

  1. 1- Yüze Lazer Lipoliz (SlimLipo) uygulaması ile. 

  2. 2- Bişektomi; yani ağız içinden girilerek Bichat yağ yastıkçığının alınması ile. 

 

Bu ikisi de yüz ve yanak inceltmede kullanılan teknikler olsa da farklı şekillerde ve farklı hasta tipleri için kullanılır. 

 

Lazer Lipoliz, yanağın genelinde bir incelme sağlar. Yüzü inceltir, küçültür. Bişektomi de ise elmacık kemiğinin altında bulunan yağ yastıkçığı küçültülerek elmacık kemiklerin daha belirginleştirilmesi ve highlighting etkisi sağlanması hedeflenir.

 

Yüzünde ne kadar zayıf olsa da tombul bir görünüme sahip olan bireylerde, yüz yağ dağılımının analizine göre lazer SlimLipo veya Bişektomi tekniklerinden biri (veya ikisi birden) uygulanarak yüzde istenilen inceltme sağlanabilir.  

 

Bişektomi işlemi son yıllarda giderek artarak yapılan bir işlem. Ağız içinden yapılan küçük bir kesiden girilerek bu yağ yastıkçığı alınmakta, yanaklar inceltilmekte ve kibarlaştırılmaktadır. Aynı zamanda buradan alınan yağlar yanak bölgesindeki tombul ifadeyi yok etmekte ve elmacık kemiklerinin belirginliğini arttırmaktadır. Ünlüler arasında da çok moda olan bu uygulamayı her geçen gün daha fazla sayıda kişi yaptırmakta ve çekici bir yüz görüntüsüne kavuşmaktadır. İyileşmesi hızlı, işe anında dönüş yapılabilen bir işlemdir. İstendiği taktirde aynı seansta gamze estetiği de uygulanabilmektedir. 

images-1.jpg
Dr.Huseyin Guner Instagram.jpg
Huseyin Guner Whatsapp.png
download.png
download-1.jpg
bottom of page